ארגון וסדר משנים את החיים

כנסו להאזנה

הדרך בה אנו מארגנים את חיינו משפיעה על הבריאות שלנו, על האושר שלנו, על הפרודוקטיביות שלנו ועל מערכות היחסים שלנו. זה גם משפיע בעקיפין על העולם שסביבנו. כאשר המקומות בהם אנו מבלים את רוב שעות היום מאורגנים היטב, זה עוזר להתמקד במה שחשוב באמת ולהיות ביותר שלווה פנימית. בנוסף, זה עוזר להפחית הסחות דעת שיכולות להיות בעקבות המון בלאגן. אנשים שלא שומרים על סדר, לרוב הם יותר לחוצים ופחות יעילים.
כשעברתי לבית החדש שלי, הייתי במצב של כאוס. בדיוק עברתי מעבר גדול מהמקום בו חייתי רוב חיי, לבית חדש בעיר חדשה עם איזור חיוג חדש והייתה לי מטרה לארגן את חיי מחדש. לארגן את החיים באופן שבו רציתי באמת לחיות. איך שבאמת רציתי לחוות את החיים. אנחנו חיים בעולם מאוד מציף, מלא פיתויים ומשימות בלתי נגמרות ואחד האתגרים בעיניי בתקופה הזאת, היא לעזור לעצמנו לא ליפול לתוך מצב הצפה כזה שיכול ליצור קיפאון אצל חלק מהאנשים, ואצל אחרים להיות בתגובתיות להצפה הקיימת.
מה שבחרתי לעשות בתור התחלה הוא לזרוק את כל מה שאין לי שימוש בו, ולהשאיר מקום למה שכן. לשאול את עצמי האם הדבר הזה משמש אותי כרגע? האם שימש אותי בשנה האחרונה? והאם זה משהו שהייתי קונה שוב? האם זה משהו שיש לו ערך ריגשי גדול עבורי? אם התשובה היא "לא, לא, לא ולא" זה רמז די טוב לפנות את הפריט הזה מהחיים.
בנוסף, עשיתי בחירות שיהיה לי יותר קל להתנהל איתן בשוטף. למשל, 3 סלי כביסה, ל-3 מטרות שונות. את ה-2 הראשונים כולם מכירים: כביסה לבנה וכביסה צבעונית ומכיוון שאני ובן זוגי מגדלים שני כלבים, אז גם להם יש סל כביסה לכל השמיכות והציפויים של המיטות שלהם, כך ששמתי לי אלמנט (הסל כביסה השלישי) שכל שבוע אני מפנה גם אליו את מה שזקוק לכביסה וכאשר הוא מתמלא מספיק, אז הופ לתוך המכונה. סביב אלמנטים מסויימים אנחנו יכולים לבנות רוטינות שעוזרות לנו לתחזק מרחב מחייה שכיף ונעים יותר לחיות בו בלי להשקיע המון מאמץ בחשיבה מה כן, מה לא, ואם זכרנו לעשות משהו. פשוט בונים סוג של סיסטם שעובד טוב והופך להיות הרגל.
דבר נוסף שעשיתי (בלי קשר למעבר דירה, זה היה הרבה קודם) ואני מודה לעצמי כל יום על הבחירה הזאת, זה היה ליצור לעצמי מערכת כדי לרכז במקום אחד את המידע האישי והמקצועי שלי. עשיתי את הארגון הזה דרך מערכת מדליקה בשם NOTION שהיא חינמית (אלא אם כן רוצים לעלות מלא קבצים גדולים אליה כמו שאני אוהבת עעשות) ובה יצרתי אינדקס של כ-ל מה שחשוב לי שיהיה בהישג יד. אם אלו קבלות מספקים, אם אלו חומרים למאמרים שאני כותבת, או רעיונות שעולים לי לפרקי פודקסט חדשים, אם זה הניהול הכלכלי של הבית, וסיכומי הספרים שקראתי וכתבתי. הכל כולל הכל נמצא שם בצורה מאורגנת שעוזרת לי למצוא הכל בלחיצת כפתור.
זהו להיום. מזמינה אתכם להתחיל ליישם ולהודות לעצמכם על כך בעתיד.

פרקים נוספים:

התחלות חדשות

ההשראה לפודקסט של היום הוא מתוך הסרט וונדר "התחלה חדשה נותנת לנו הזדמנות לחשוב על העבר, לשקול את הדברים שעשינו וליישם את מה שלמדנו מהדברים…

אל תסיימו את היום לפני שלמדתם משהו חדש

יש המון כוח בלמידה. מעבר לזה שזה ממש חדר כושר למוח, זה עוזר לשפר את חיי היום יום. הנה כמה תובנות על למידה ולמה אני…

העקרונות שלי לבריאות

הפרק של היום לקוח מתוך הספרייה "בחוקי הטבע" שהיא ספריית בריאות שיצרתי הכוללת תכנים שבהם אני נכנסת קצת יותר לעומק לדברים עליהם יש לשים לב…

המרדף אחר אושר

אושר הוא משהו שכל אחד חווה אחרת. יש אנשים שמוצאים אושר בהצלחה בקריירה, בעוד שאחרים מוצאים אותו בהנאות הפשוטות של חיי היומיום. למרות הדרכים הרבות…
דילוג לתוכן