הקצב אומנם מטורף, אבל אתם לא חייבים לזרום איתו

כנסו להאזנה

קצב החיים שלנו הפך להיות כמו מרוץ שכל בוקר מתחיל מנקודה מסויימת ומסתיים ברגע בו הולכים לישון כדי ששוב בבוקר נצא מחדש מאותה נקודה. תקופה שבה כולם רצים באותה מהירות ובאותו כיוון, כאילו היו על אותו כביש או מסלול. הדור שלנו לא יודע איך לנוע לאט או לעצור כשאנחנו עייפים. אנחנו לא יודעים איך להירגע ולנוח בלי להרגיש אשמה.

העולם בו אנו חיים הפך להיות מהיר ומלחיץ. החיים שלנו כל כך עמוסים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעצור ולהריח את הוורדים. אנחנו לא יכולים ללכת לים לכמה ימים, או לקחת הפסקה מהעבודה לשבוע מבלי שנחזור חזרה למלא עומס. יש כל כך הרבה לחץ בחיים שלנו שאין לנו אפילו זמן לחשוב על עצמנו. אז כולנו פשוט ממהרים ומנסים לעשות הכל כמה שיותר מהר.

הדור שלנו כל כך עסוק עד שאיבדנו קשר עם משמעות החיים. החיים שלנו הפכו לסדרה של בעיות ודאגות. אנחנו מרגישים לחוצים כל הזמן. כולנו כל כך עסוקים ועייפים רוב הזמן. במרוץ החיים הזה אנחנו צריכים לדחוף את עצמנו וללכת הכי מהר שאפשר. אין לנו זמן לעצור ולחשוב, לנוח ולהירגע. אין לנו זמן להעריך את החיים שלנו. אנחנו לא יודעים איך ליהנות מהחיים כי אנחנו עסוקים מאז שנולדנו. כל כך התרגלנו לחיינו העמוסים שאנחנו אפילו לא מבינים מה זה אומר לחיות. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לקחת הפסקה מחיינו כי אנחנו עסוקים מדי. הפכנו כל כך לחוצים ועייפים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעצור ולחשוב על מה שאנחנו עושים בחיינו. הגיע הזמן שכולנו נלמד להירגע וליהנות מהחיים שלנו יותר. זה לא משהו ששמור רק לסופי שבוע, אלא זה משהו שרצוי לאמץ אותו בכל ימות השבוע. הגיע הזמן שנלמד לחיות לאט יותר. ניקח הפסקות ונהנה מהדברים הפשוטים בחיים. נלמד לחיות את הרגע ולהעריך את חיינו.

זה הזמן לקחת פסק זמן וליהנות מהדברים הפשוטים בחיים.

בשורה התחתונה, חשוב שבעידן הזה נלמד כולנו לקחת הפסקות וללמוד איך לחיות לאט יותר כדי להעריך וליהנות מהחיים שלנו, כי את הגלגל אי אפשר להחזיר אחורה.

פרקים נוספים:

הקול האישי שלכם

לא תמיד מי שאנחנו בחיים האמיתיים משקף את מי שאנחנו בעומק שלנו – מי שאנחנו בתוך תוכנו. אתם יודעים, החלקים שקיימים בנו שרק מי שבאמת…

העקרונות שלי לבריאות

הפרק של היום לקוח מתוך הספרייה "בחוקי הטבע" שהיא ספריית בריאות שיצרתי הכוללת תכנים שבהם אני נכנסת קצת יותר לעומק לדברים עליהם יש לשים לב…

על להיות צודקים וטעויות שאנחנו עושים

כמה חשוב שנקבל את זה שאנחנו לא תמיד צודקים ושטעויות זה חלק נורמלי מלהיות אנושי. האם יש גם צד חיובי בטעויות? הזדמנויות שעלולות לצוץ? ומה…

תחושה של חוסר תועלת

קרה לכם בחיים סיטואציות שהרגשתם בהם לגמרי חסרי תועלת? אם חוויתם, אתם בטח יודעים שזאת חוויה מאוד לא נעימה. זה פוגע לנו ישר בבטן הרכה….
דילוג לתוכן