אתם מאוד רגישים? כנראה שאתם אמפתים

כנסו להאזנה

"אל תיקחו את זה ללב"

זה אחד המשפטים שאני הכי לא אוהבת לשמוע.

אנשים שיש להם רמת רגישות גבוהה, לא באמת  יודע מה לעשות עם המשפט הזה ולרוב הם דווקא אלו שמקבלים הכי הרבה מהסביבה את המשפט הזה.

אנשים אמפתיים הם אנשים שמרגישים אנשים, מרגישים את האנרגיות של הסביבה בהם הם נמצאים. לפעמים הם מתבלבלים וחושבים שזה מגיע מהם, אבל הם קולטים אנרגיה וחווים את האנרגיה בצורה שמשפיעה עליהם. זה קורה גם עם סביבה זרה ולא רק עם סביבה שחיים בה ביום יום כמו מקום העבודה והבית.

איך תדעו אם אתם כאלו?

 • הסביבה תופסת אותם כחבר'ה עצלנים ולא חברותיים
  הם מתקשים להיות במסגרות "נומרליות", כמו בית ספר, מקומות עבודה וכל מקום שמכיל קבוצות של אנשים שהיא מסגרת. לרוב הם מרגישים מרוקנים שחוזרים הביתה. יש אנשים שלהיות בחברה עושה להם טוב, אבל אנשים מופנמים ובעיקר מופנמים אמפתיים יהיה להם קשה יותר.
 • רוב האמפתים יהיו טיפוסים יותר מופנמים
  יוצר צורך להיות פחות עצמם כי אנחנו חיים בעולם שמאוד אוהב אנשים מוחצנים ותופס מהם מוצלחים יותר.
 • אתם יותר בצד שנותן
  מרגישים מאוד מרוקנים לרוב כי הם רגילים לתת ולתת ואנשים שאוהבים לקחת מזהים אותם בקלות ומתחברים אליהם.
 • אמפתיים מושכים אליהם נרקיסיסטיים
  האמפת הוא האוזן הקשבת של אדם נרקסיסט שחי בתחושה שהכל קורה סביבו. הם אף פעם לא יראו את הצורך של האמפת בתמיכה רגשית, אלא את הצורך שלהם. אם אתם מוצאים את עצמכם במעגלים של אנשים מהסוג הזה, זה סימן. במיוחד אם אתם נותנים הרבה מהאנרגיה שלכם והזמן שלכם לזה. אם קשה לכם לנתק את הסוג הזה של האנשים מהחיים שלכם ובכלל, אנשים שרגילים רק לקחת ולקחת, זה יכול להיות סימן.
 • התחושה שאתם לא מספיק טובים
  האמפתיים יש להם סטנדרטים גבוהים לעזור לכולם העולם, לבעלי חיים, לכדור הארץ. קולות ביקורתיים מתחילים לעלות וזה משפיע. אנשים אמפתיים לא באנרגיות מאוד בניגוד לאנשים פלפלים באופי שלהם, וזה המון פעמים יכול לגרום לערך עצמי נמוך כי העולם אוהב יותר את האופי הפלפלי ופחות מעריך את השקט.

העולם שלנו עדיין לא מכיר ביכולות של האמפתיים ממקום של להעריך אותו ולתת לאנשים שזה הטבע שלהם להרגיש טוב עם עצמם, אבל לאט לאט אנחנו מגיעים לשם. יש לכם יכולות מיוחדות שיכולים לעזור לכם להיות מטפלים, מאמנים, מרפאים, לעזור לאנשים ולעולם. חשוב שתלמדו לקבל ולהעריך את היכולות האלה. תזכרו שאתם מיוחדים באופן שרק מי שכמוכם יכול להבין.

 

פרקים נוספים:

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…

מה המשמעות?

בספר "האדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל, פסיכיאטר ששרד את השואה טוען שהחובה של כל אדם זה למצוא משמעות לחייו. איך מוצאים את המשמעות לחיים?

התשובות בתוכנו

זה נשמע קלישאה ואני חושבת שתשובה חד משמעית לא תינתן פה, אבל מה שכן אפשר להגיד בוודאות הוא שיש המון דברים שאנחנו לא סומכים מספיק…

התחלות חדשות

ההשראה לפודקסט של היום הוא מתוך הסרט וונדר "התחלה חדשה נותנת לנו הזדמנות לחשוב על העבר, לשקול את הדברים שעשינו וליישם את מה שלמדנו מהדברים…
דילוג לתוכן