ביקורות מקטינות מאנשים – מה עושים?

ביקורות מקטינות מאנשים

קודם כל חשוב להתחיל מזה שביקורת יכולה להיות דבר נפלא, כאשר היא נאמרת ממקום בונה ואוהב.

יש אנשים שיתנו לכם ביקורת ויעזרו לכם להאיר כל מיני חלקים שקודם לכן היו יותר בחושך או שלא הייתה לכם שום אפשרות לראות אותם.

ביקורת בונה עוזרת לצמוח ולגדול ואני יכולה לספר לכם על עצמי שאני מאוד אוהבת לקבל ביקורות, אך לא מכל אחד, אלא מאנשים שאני סומכת על הדעה שלהם, שאני סומכת על זווית הראייה שלהם ושאני יודעת שהביקורת שלהם תמיד תבוא מהמקומות הנוכנים, מאהבה והמקום הזה שבאמת רוצה לעזור וגם אז אני בוחרת מה נכנס פנימה ומה נשאר מחוץ לשער.

נכון, אצל אנשים רגישים זה יכול להיות לפעמים מאתגר, אבל זה משהו שככל שמתאמנים עליו, הוא נעשה יותר קל ויותר חד.

 

אז מה הבעיה בעצם?

הבעיה מתחילה כאשר אנשים מרשים לעצמם לתת ביקורות בלי שביקשתם, בלי שרציתם ומעבר לזה שהם כבר מרשים לעצמם, הם מעבירים ביקורת בצורה מאוד לא יפה שגורמות לצד השני להרגיש ממש רע, קטן, ואפילו לפעמים, אפסי.
החדשות הטובות שיש דרך להתמודד עם המצבים האלה, וחשוב להתחיל לתרגל אותן, כי אין שום סיבה שבעולם שתאפשרו לאותם אנשים להרוס לכם, לפגוע לכם מבמצב הרוח, בחלומות ובכל דבר שתבחרו.
אלה בדיוק סוג האנשים שאסור לכם לתת להם את השליטה הזאת על חייכם.

 

איך מתמודדים?

-מפסיקים לתת כוח למי שלא ראוי לזה

מה זה אומר? זה אומר שאתם אלה שתבחרו מי מעגל האנשים שמהם אתם מבקשים דעה/ ביקורת.
כן, לא כולם אמורים להיכנס אוטומטית למעגל הזה וזה ממש לא משנה אם האנשים האלה הם אנישם מאוד קרובים אליכם כמו למשל ההורים שלכם (שתמיד ירצו בטובתכם, אך מה לעשות שגם הם חוו במהלך החיים דברים שאולי גורמים להם היום להשליך עליכם את האמונות/ הפחדים/ השקפת העולם שאתם לא מסכימים איתה).
אני יודעת שאני אומרת כאן משהו שיכול להיות מאוד קשה, כי הורים, משפחה, חברים, הם סוג האנשים שהכי רוצים בטובתנו אבל לפעמים, שלא מתוך מקום רע, הם יכולים לקצץ את הכנפיים, כי בסופו של דבר הם גם בני אדם.
איך תדעו למי כן?
על סמך ניסיון.
בטוח שכבר יצא לכם במהלך החיים לקבל ביקורות הורסות וביקורות בונות.
מי האנשים שעל בסיס קבוע הביאו לכם ביקורת בונה וגם אמרו דברים שלא תמיד היה לכם נחמד לשמוע, אך עשו את זה בצורה שבאמת גרמה לכם להתקדם ולא הורידה אתכם?
אלה בדיוק סוג האנשים וכמובן שזה גם תלוי בפן עליו אתם רוצים דעה/ביקורת.
אם אתם רוצים פידבק הקשור לעסק שלכם, למוצרים שלכם, חבר שאתם סומכים עליו, אם אין לו מידע על העסק שלכם ולא חווה אתכם, לא ממש יוכל לעזור, במיוחד אם אין לו רקע עסקי.
לקבל דעה מלקוחות שלכם וקולגות שאתם בקשר טוב ומפרה, זה יהיה יותר רלוונטי.
מה שמוביל לנקודה הבאה.

-מקבלים ביקורת מאנשים רלוונטיים לנושא

אנשים שאף פעם לא היו בזוגיות טובה לא בדיוק יהיו האנשים הנכונים לקחת ללב וברצינות ביקורת לגבי איך לשפר את חיי הזוגיות שלכם.
אנחנו נרצה להקשיב לאלה שנמצאים במקום בו אנחנו רוצים להיות.
ושוב, אם מישהו מרשה לעצמו לבוא ולבקר אתכם בלי שביקשתם את דעתו, תבדקו ביניכם לבין עצמכם וטוב טוב כמה כוח אתם רוצים לתת למה שנאמר להיכנס פנימה ולשלוט בכם.

 

איך למנוע את הכניסה פנימה/ את השליטה של הביקורת אם אתם מרגישים שזה לא מתאים לכם?

תנסו להסביר לעצמכם הגיונית למה הדבר שנאמר לא יכול להיות רלוונטי/ לא תואם את המציאות כפי שאתם רואים אותה.
להבין שזאת זווית הראייה של הבנאדם, זה לא אומר שזאת בהכרח האמת וזאת בהכרח המציאות.
זוכרים את השאלה "האם זאת המציאות באמת?"
זה יהיה מקום טוב לשלוף את השאלה הזאת ולבדוק טוב טוב וגם להבין שאם יש דברים שאתם ממש ממש לוקחים פנימה, כנראה שקיים בכם חלק שמאמין בדבר הזה מאוד.
למשל, אם מישהו אומר לכם שאתם לא מספיק כריזמתים כדי להצליח להעביר הרצאה בנושא שאתם מאוד אוהבים והאמירה של האדם הזה מהדהדת בכם מאוד חזק, אתם מאוד נפגעים ממנה, מה שחשוב שתעשו זה לא לבטל את ההרצאה, אלא להבין שיש פה חוסר בטחון לגבי היכולות שלכם, שאגב, המון פעמים אתם תפתיעו את עצמכם אם תבחרו לקפוץ למים, או שפשוט תחליטו לעשות משהו בנידון כדי לחזק את היכולת הזאת ולהוכיח לעצמכם שהמציאות שנות אור ממה שאותם אדם בחר להגיד.
הרי אם האדם הזה היה אומר לכם שעכשיו שמש בחוץ, בזמן שיש סופות, גשם וחושך, לא הייתם מאמינים שהוא צודק ולא הייתם מתיחסים לזה נכון?
זאת אמורה להיות ההרגשה שמישהו מעביר עליכם ביקורת שאתם לא מאמינים בה ומרגישים שזה שנות אור מכם.

 

תפנימו את העובדה הכל כך חכמה הזאת שמעשים הם הרבה יותר חזקים מדיבורים

אם מישהו מעביר עליכם ביקורת בצורה מקטינה, זה בדיוק המקום שבו אתם יכולים לבחור אם זה יתן לכם דלק לעשות מעשים כדי להוכיח שמה שנאמר לא נכון, ולא עבורו, אלא עבורכם או שמה שאמר יהפוך להיות מציאות בזה שתתנו לדבר הזה לשלוט בכם ותקבלו את זה כאמת.
המון פעמים דווקא הביקורות האלה יכולות להיות דלק עבורכם ודרייב מאוד חזק להפסיק לדחות דברים ולהוכיח לעצמכם ולשאר העולם אחרת.
אגב, אני לא אומרת לחיות ב"לה לה לאנד", אבל המון פעמים אנחנו עושים בדיוק הפוך ומראש מוותרים ומראש פוסלים דברים כי אנחנו והאנשים שסביבנו לא נותנים לנו מספיק קרדיט.

 

אלו שרק עסוקים בביקורות מקטינות אלו סוג האנשים שצריכים הכי הרבה חמלה מכם

כן, אלה בדיוק סוג האנשים שרוצים את האומץ לעשות דברים שאתם עושים, או להשיג בחייהם דברים שאתם השגתם.
אנשים שמאושרים ופועלים למען המטרות שהם רוצים בחייהם, הם לא הסוג שיבוא ויקטין אחרים.
אנשים שמקטינים עושים זאת כדי להרגיש יותר טוב עם עצמם ועל מנת לחזק את הביטחון שלהם.
-אם אתם רוצים לבחון את האנשים סביבכם, שימו לב איך הם מתנהגים אליכם ולאנשים אחרים
משהו יפה שיצא לי להיתקל בו לאחרונה מחלק את סוג האנשים ל-2 סוגים: דבורים וזבובים.
מה שמשותף לשניהם הוא ששניהם עושים רעש "בזזזזזזז"
הדבורים נמשכות לפרחים, הזבובים לעומת זאת ל-? ואשפה.
האנשים מסוג דבורים הם אנשים שנמשכים לדברים חיוביים ומחפשים את היופי שבדברים, האנשים מסוג סבובים לעומת זאת מחפשים את השלילי ונמשכים לשלילי. הם אוהבים ליצור דרמה והרס.
חפשו את הדבורים בחייכם ושימו את הפוקוס והאנרגיה שלכם שם.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

אם יש משהו שיכול ממש להכניס אותי לתסכול ועצבות זה לראות כל כך הרבה אנשים שרוצים לשמור על הבריאות שלהם ושל ילדיהם ובלי לדעת, גורמים…
עבור אלו שלא יודעים מה הם באמת רוצים זה יכול להיות מאוד מלחיץ, כי היום אנחנו חיים בחברה שמצפה שנדע מה המטרות שלנו.
כמה פעמים הבטחת לעצמך שהשנה הזאת דברים יהיה אחרת? שאחרי שיגמרו החגים תתחילי דיאטה? או שממחר את מפסיקה סופית לאכול ג'אנק פוד?
מאחורי התמונה המחוייכת של הדג יש אמת כואבת, מדובר בסבל ליצור אחר ובתעשייה שלא רואה שום דבר מלבד כסף. לא הסבל וההרס ולא הבריאות.
דילוג לתוכן