מאחורי כל מסך יש לב

כנסו להאזנה

בעידן אינטרנט הכל הפך להיות יותר נגיש ויותר קל.
האצבע הופכת להיות קלה על המקלדת, כששוכחים שמאחורי המסך יושב בנאדם שיש לו לב, רגשות, ופצעים נפשיים שצבר במהלך החיים.
היום מאוד קל מאוד לרשום דברים בצורה מעליבה, בדרך כזאת שלא הייתה נאמרת פנים מול פנים. המסכים האלו יצרו סוג של ביטחון להגיד דברים בלי סינון.
מה שמחמיר את המצב עוד יותר, זה שתמיד מחפשים את הדבר הנוצץ הבא אולי יוכל לעזור, כי כל מה שעד עכשיו יצא ללמוד ולחקור כנראה שלא ממש עוזר (כשבפועל אגב, רוב האנשים אפילו לא מגיעים לשלב היישום).
אז נתקלים במשהו חדש, פרסום חדש, משהו שמבטיח לעזור, נרשמים אליו ושוב שום דבר לא זז ולא מתקדם. זה יוכל לעזור רק אם באמת, בפועל, עושים איתו משהו.
וזה מרגיש גם שהמרדף הזה לשיפור, לצמיחה, לאושר, זה משהו שלא יגמר לעולם. שזה לא שלילי בהכרח, הכל תלוי בגישה.
אפשר לקחת את זה למקום של הרס עצמי ודיבור פנימי שלילי, ולראות את החיים בצורה שחורה, כי הציפיות והמטרות שאמורות להוביל אותנו לאושר עדיין לא מתרחשות ואפשר לראות את זה בצורה של כל יום שבו אנחנו עושים בחירה טובה עבור עצמנו ועבור המטרות שלנו זאת סיבה למסיבה, משהו שבעיניי עוזר לרמות האושר והסיפוק הפנימי לעלות.
ומה שאני אומרת פה עכשיו הוא דבר כל כך לא מובן מאליו. הוא נשמע מאוד הגיוני ומובן ואיזה סיבה יש לא להיות בגישה הזאת? אבל זה לא באמת קל להיות בה אם רוב החיים, חיים בגישה האחרת שהצגתי.
ומדברת איתכם פה מישהי שחייה רוב החיים בגישה הפחות טובה. דיכאון הוא לא דבר שזר לי.
אחת מהסיבות שאני משתפת, היא כי קודם כל חשוב לי לשמור על כנות ואמת ולהגיד לכם שאני עצמי במסע הזה.
אני לא מושלמת. אף אחד מאיתנו לא ומי שאומר לכם שכן, אל תקנו את זה.
לא כולם רוצים להודות בדברים הפחות טובים שעוברים עליהם, כי זה נתפס כמשהו חלש, כך גם אני תפסתי את זה, וקיים בי עוד חלק שצועק לי עכשיו "ללאאאא" אל תשתפי את זה, את יכולה להיראות חלשה, ואולי זה קשור למקום ההישרדותי שלנו שרוצה להיתפס תמיד כחזק, אבל בעיניי היכולת לשתף בדברים האלה ולא חייב מול כל העולם, אלא אפילו עם הסביבה הקרובה שלכם, יש בזה משהו חזק, יש בזה משהו מאוד אנושי וכנה.
ולא להגיע לזה מתוך מקום של "איזה מסכן אני", "תרחמו עלי", אלא ממקום שמודע לכך שזה חלק מלהיות בגוף אנושי.
וזה שהחיים שמים אתגרים, זה כדי להתמודד ולצמוח מהם.

פרקים נוספים:

תסתכלו על העבר בחיוך ותתקדמו הלאה

העבר משפיע עלינו ביום יום שלנו ועלינו ללמוד מהעבר כדי לצמוח בהווה, להשתפר ולהיות מודעים שאנחנו יכולים לשנות את ההווה והעתיד.

תקיעות בחיים

אתם לא לבד. המון אנשים חוו או חווים את התחושה הזאת, אך רובם לא ממש מדברים על זה. בפרק של היום החלטתי כן לדבר על…

שליטה

הצורך בשליטה בחיים יכול להיות מועיל בסיטואציות מסויימות אך יש מקרים שזה נעשה בעייתי, בעיקר שאנשים לא יודעים מתי צריך להרפות.

תחושה של חוסר תועלת

קרה לכם בחיים סיטואציות שהרגשתם בהם לגמרי חסרי תועלת? אם חוויתם, אתם בטח יודעים שזאת חוויה מאוד לא נעימה. זה פוגע לנו ישר בבטן הרכה….
דילוג לתוכן