אל תסיימו את היום לפני שלמדתם משהו חדש

כנסו להאזנה

למה כדאי ללמוד כל יום משהו חדש?

למידה יוצרת חיבורים חדשים במוח, היא עושה חיבורים בין סינפסות. היכולת שלנו לזכור נוצרת כאשר אנחנו משתמשים במידע שלמדנו. אם אנחנו לא חוזרים לזה, אנחנו מאבדים את זה בסופו של דבר, גם פיזית במוח, כמו שריר שמתאמנים והוא גדל ונבנה ואם מפסיקים, הוא מתחיל שלב של פירוק. למידה מאטה את נזקי הזקנה של המוח.

למידה היא תהליך של בניית קשרים חדשים בין נוירונים. קשרים אלו יוצרים רשתות עצביות, שהן הזיכרון של המוח שלנו. למידה היא הבסיס לחינוך. אם לא נלמד משהו, נשכח אותו. זה יתרון גדול להיות מסוגל ללמוד. בסופו של דבר, זה לא מה שאנחנו יודעים אלא היישום והזכרון היום יומי בידע שצברנו ולמידה שלו ואימון עליו היא WIN WIN.

למידה היא המפתח החשוב ביותר לחיים של משמעות והגשמה. המוח שלנו הוא השתקפות של מה שמקיף אותנו. אם נקיף את עצמנו בתכנים כמו חדשות, זה ישפיע על ההשתקפות של החיים שלנו, כי תכנים מסוג זה מעלים את רמות הפחדים והחרדות, ולפעמים גם עצב, שנאה וכעס, לעומת זאת אם אנחנו נקיף את עצמנו בתכנים מעוזרים לשפר את החיים או נלמד משהו שעושה לנו טוב, כמו למשל איך לארגן ולסדר את הבית בצורה שיהיה קל יותר למצוא כל דבר ויעזור להוריד מהעומס בבית, זה מלמד אותנו משהו חדש, מקל לנו על החיים ויוצר לנו תחושה מאוד טובה, תוך כדי עשייה וגם אחריה.

פרקים נוספים:

הימנעות

במועדון ספר שפתחתי קראנו את הספר "המסע" של ברנדון בייס. ספר מרתק ומומלץ בחום. באחד הפרקים היא משתפת שהייתה נוכחת בסדנה של מורה רוחנית ושם…

מה המשמעות?

בספר "האדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל, פסיכיאטר ששרד את השואה טוען שהחובה של כל אדם זה למצוא משמעות לחייו. איך מוצאים את המשמעות לחיים?

אמונות מגבילות

איך מזהים אמונות מגבילות? על השאלה הזאת אני מנסה לענות הפעם מתוך תובנות מחיי האישיים וגם ממקורות שונים שלמדתי במהלך החיים.

ביקורתיות

למה קיים הצורך הזה אצל אנשים לשפוט ולהעביר ביקורת על אנשים אחרים? האמת היא שהמון פעמים זה מגיע ממקום של חוסר, מחוויות ילדות או ערך…
דילוג לתוכן