אל תסיימו את היום לפני שלמדתם משהו חדש

כנסו להאזנה

למה כדאי ללמוד כל יום משהו חדש?

למידה יוצרת חיבורים חדשים במוח, היא עושה חיבורים בין סינפסות. היכולת שלנו לזכור נוצרת כאשר אנחנו משתמשים במידע שלמדנו. אם אנחנו לא חוזרים לזה, אנחנו מאבדים את זה בסופו של דבר, גם פיזית במוח, כמו שריר שמתאמנים והוא גדל ונבנה ואם מפסיקים, הוא מתחיל שלב של פירוק. למידה מאטה את נזקי הזקנה של המוח.

למידה היא תהליך של בניית קשרים חדשים בין נוירונים. קשרים אלו יוצרים רשתות עצביות, שהן הזיכרון של המוח שלנו. למידה היא הבסיס לחינוך. אם לא נלמד משהו, נשכח אותו. זה יתרון גדול להיות מסוגל ללמוד. בסופו של דבר, זה לא מה שאנחנו יודעים אלא היישום והזכרון היום יומי בידע שצברנו ולמידה שלו ואימון עליו היא WIN WIN.

למידה היא המפתח החשוב ביותר לחיים של משמעות והגשמה. המוח שלנו הוא השתקפות של מה שמקיף אותנו. אם נקיף את עצמנו בתכנים כמו חדשות, זה ישפיע על ההשתקפות של החיים שלנו, כי תכנים מסוג זה מעלים את רמות הפחדים והחרדות, ולפעמים גם עצב, שנאה וכעס, לעומת זאת אם אנחנו נקיף את עצמנו בתכנים מעוזרים לשפר את החיים או נלמד משהו שעושה לנו טוב, כמו למשל איך לארגן ולסדר את הבית בצורה שיהיה קל יותר למצוא כל דבר ויעזור להוריד מהעומס בבית, זה מלמד אותנו משהו חדש, מקל לנו על החיים ויוצר לנו תחושה מאוד טובה, תוך כדי עשייה וגם אחריה.

פרקים נוספים:

תקיעות בחיים

אתם לא לבד. המון אנשים חוו או חווים את התחושה הזאת, אך רובם לא ממש מדברים על זה. בפרק של היום החלטתי כן לדבר על…

מה המשמעות?

בספר "האדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל, פסיכיאטר ששרד את השואה טוען שהחובה של כל אדם זה למצוא משמעות לחייו. איך מוצאים את המשמעות לחיים?

איך לעבור את הצום קל יותר?

אתם צמים ביום כיפור? אם כן, בא לי לתת לכם כמה טיפים שיכינו אותכם השנה לצום שיעבור קל יותר. אגב, לעשות צומות מידי פעם, זה…

ישר מהלב

בתקופה האחרונה אנחנו חיים בתקופה כזאת שאנשים הפכו להיות יותר במודעות. מודעות עצמית ברבדים שונים. ברגע שאנחנו נכנסים לתוך העולם הזה של התפתחות אישית ומודעות…
דילוג לתוכן