כל יום הוא דף חדש

כנסו להאזנה

יום חדש הוא כמו דף חדש. זאת הזדמנות להתחלה חדשה, לוח נקי. זה יכול להגיע לביטוי בבחירה להשתחרר מהעבר ולהפסיק לתת לו לנהל את הבחירות והפעולות שאנחנו עושים. זה יכול להיות גם זמן לשכוח ממה שקרה אתמול אם מה שקרה אתמול יצר תחושת כיווץ או אולי אפילו אשמה. אני כן בעד ללמוד מזה ולהפיק מסקנות שישרתו את הפעולות הלאה, אבל אם קרה משהו אתמול שלא הייתם מרוצים ממנו, אין סיבה לתת לזה גם לנהל אתכם היום.
השתמשתי במילה "לתת" כי אני רואה הרבה אנשים שהעבר שלהם שולט בעתיד שלהם. העבר לא הולך לשום מקום, הוא תמיד יהיה שם. עם זאת, ההווה אינו העבר. כשאנחנו מתחילים לקבל בחירות והחלטות טובות יותר בהווה שלנו, אנחנו משתמשים בכוח הזה שמאפשר לנו כל יום להתחיל עם דף חדש.

איזה פרק אתם רוצים לכתוב היום?

לדרך שבה אתם מתחילים את היום שלכם, יש המון השפעה לאיך שאר היום יתנהל.
האם אתם מאפשרים לעצמכם להתחיל את היום בלי לחץ? לוקחים קצת זמן להתרגל בחזרה לעולם אחרי שינה של כמה שעות?
איך אתם מתחילים כל יום שלכם?

יום חדש הוא כמו דף חדש בספר החיים שלכם. איזה פרק אתם רוצים לכתוב היום?לדרך שבה אתם מתחילים את היום שלכם, יש המון השפעה לאיך שאר היום יתנהל.

השעה הראשונה היום היא הכנה להמשך היום.האם אתם מאפשרים לעצמכם להתחיל את היום בלי לחץ? לוקחים קצת זמן להתרגל בחזרה לעולם אחרי שינה של כמה שעות?

אני לא מדברת רק על הלחץ שמגיע עם העבודה, הלימודים, מערכות היחסים וחיי היומיום. אני מדברת על הלחץ שמתחיל בראש  כשמתעוררים בבוקר. המחשבות הראשונות שעולות בראש. אלה שגורמים לחרדות, לפעמים לייאוש או דכדוך של "עוד יום" וגם אם מנסים לחסום את המחשבות האלה, הן בכל מקרה קופצות לביקור.

כשמתעוררים בבוקר, יש שתי אפשרויות. אפשר להתחיל את היום עם חשיבה על העבר שכבר נגמר, או במחשבות על העתיד וכל המשימות שמחכות ואפשר גם פשוט להתחיל את היום ולהחליט שזה הולך להיום יום טוב. דרך טובה לעזור לעצמכם להתחיל נכון את היום טוב יותר, היא על ידי תכנון היום וליצור שגרת בוקר שמתאימה לכם.

זה לא אומר שאם אתם לא קמים ב-5 בבוקר או לא עושים מדיטציה חצי שעה, זה בלתי אפשרי עבורכם. כולנו שונים, עם צרכים שונים ואינטנסיביות של יום יום שונה. תחשבו מה יכול לעזור לכם להתחיל את היום טוב יותר? אולי לארגן את הארוחות לילדים ערב מראש? לתכנן איזה בגדים תלבשו מחר? לקום רבע שעה קודם כדי לאפשר לעצמכם כמה תרגילי יוגה לפני שאתם מתחילים את היום? לשים מוזיקה בזמן שאתם מתארגנים לעבודה?

השגרה של כל אדם תהיה שונה והיא צריכה להיות מורכבת ממה שעושה לכם שמח בלב, מעלה אנרגיה מצד אחד ומצד שני שומר על שלווה, כך שדברים לא מתנהלים בלחץ ועצבים.

במקרה שלי למשל שמתי לב שאם אני לא מארגנת לי מראש את המשימות שהשבעויות שמהן אני גוזרת את המשימות היומיות, היום שלי, אני מתחילה את היום במריחת זמן ולרוב גם שאר היום נראה ככה. ברגע שיש לי מטרה או כמה מטרות מול העיניים, במיוחד כאלו שאני מחכה כבר להתחיל לעשות, אני מתעוררת עם תחשות מטרה.

איזה פעולות לדעתכם יכולים לשפר את איך שאתם מתחילים את היום?

איזה מהפעולות האלה אתם מתחילים  לעשות כבר מחר בבוקר?

פרקים נוספים:

איך לדאוג לעצמנו במהלך הקורונה?

ימי הקורונה המטורפים. אנחנו חיים תקופה שתירשם בסיפרי ההיסטוריה.איך כל העולם השתתק בעקבות וירוס.והיום אני בוחרת לדבר קצת על מה אנחנו יכולים לעשות כדי לדאוג…

יש דיאטה אחת שמתאימה לכולם?

אחת מהשאלות החשובות שכל אחד מכם שנוטה לאמץ תזונה חדשה על פי המחקר האחרון שיצא, כדי שישאל את עצמו. בפודקסט אני מביאה את הגישה שלי…

למה החלטתי להשתיק את הפיד שלי

בתקופה האחרונה אני עובדת המון על להיות נוכחת ומודעת למחשבות שמתרוצצות לי בראש. וכן, אני מאמינה שמתי שהבפנים שלנו מתחיל להשתנות גם המציאות שלנו כלפי…

האוצר האמיתי קיים אצל כולנו בבית

קריאת ספרים יכולה להציע נקודות מבט חדשות, תובנות והבנה של העולם. הם יכולים לשפר את הבנתנו את העולם ולעזור לנו לצמוח על ידי למידה מניסיונם…
דילוג לתוכן