פחדים

כנסו להאזנה

מה המחיר של הפחד בחיים האישיים שלכם? כשתבינו את זה, יהיה יותר קל להתמודד עם הפחדים, כי מבינים את המחיר וזה יכול להניע להתמודד.

זה יכול לעזור לכם להתמיד יותר, להיות במוטיבציה לעשייה כי לא יהיה משהו שחוסם אתכם.

תרגיל שאפשר לעשות הוא לחשוב על משהו שאתם נוטים להימנע ממנו. למשל סיטואציה מסויימת ואז תחשבו לעומק מה גורם להימנעות. למשל פחד מכישלון? אולי חשש שמשהו לא טוב יקרה? פחד לבצע החלטה לא נכונה?

כשיש לכם את התשובה, תחפרו יותר לעומק ומרחיבים את המודעות שלכם לדבר, זה עוזר להתמודד. המון פעמים מגלים שהשד לא היה כזה גדול.

שימו לב לדברים שאתם אומרים להם לא. ממש אוטומטית. תנסו שניה לבודד את המקום של הפחד ולחשוב אובייקטיבי, לא מהרגש אלא מהמוח, רק על מנת לגלות מה עומד מאחורי ה"לא" בעקבות פחד ולא בעקבות משהו אחר.

לא צריך ישר לטפס על האוורסט, אפשר להתחיל ממשהו קטן. תעשו את הצעד הקטן הראשון שעוזר להתמודד עם הפחד. משהו קטן שלא ישתק אתכם, אלא שיגרום לכם להכניס את האצבע למים ולהרגיש אותם.

פרקים נוספים:

שתיקה יפה לחכמים

שתיקה עוזרת לנו להתחבר לחוכמה הפנימית שלנו ולהיות מודעים יותר. זה מאפשר לנו לשים לב לרגע הנוכחי. תרגול שתיקה יכול לעזור לנו לשלוט ברגשות ובמחשבות…

למה להגיד לא לאחרים זה להגיד כן לעצמך

"כשאני אומרת לא למישהו, אני אומרת כן לעצמי". הזמן שלנו בעולם הזה מוגבל, השאלה היא מה אנחנו עושים עם הזמן הזה?

כשאנחנו יודעים מי אנחנו – אנחנו נעשים חופשיים

מודעות עצמית נובעת ממודעות למי אנחנו, מה הרצונות שלנו, מה אנחנו צריכים ולמה קיבלנו את ההחלטות שקיבלנו. ככל שאדם מכיר את עצמו טוב יותר, הוא…

האוצר האמיתי קיים אצל כולנו בבית

קריאת ספרים יכולה להציע נקודות מבט חדשות, תובנות והבנה של העולם. הם יכולים לשפר את הבנתנו את העולם ולעזור לנו לצמוח על ידי למידה מניסיונם…
דילוג לתוכן