פחדים

כנסו להאזנה

מה המחיר של הפחד בחיים האישיים שלכם? כשתבינו את זה, יהיה יותר קל להתמודד עם הפחדים, כי מבינים את המחיר וזה יכול להניע להתמודד.

זה יכול לעזור לכם להתמיד יותר, להיות במוטיבציה לעשייה כי לא יהיה משהו שחוסם אתכם.

תרגיל שאפשר לעשות הוא לחשוב על משהו שאתם נוטים להימנע ממנו. למשל סיטואציה מסויימת ואז תחשבו לעומק מה גורם להימנעות. למשל פחד מכישלון? אולי חשש שמשהו לא טוב יקרה? פחד לבצע החלטה לא נכונה?

כשיש לכם את התשובה, תחפרו יותר לעומק ומרחיבים את המודעות שלכם לדבר, זה עוזר להתמודד. המון פעמים מגלים שהשד לא היה כזה גדול.

שימו לב לדברים שאתם אומרים להם לא. ממש אוטומטית. תנסו שניה לבודד את המקום של הפחד ולחשוב אובייקטיבי, לא מהרגש אלא מהמוח, רק על מנת לגלות מה עומד מאחורי ה"לא" בעקבות פחד ולא בעקבות משהו אחר.

לא צריך ישר לטפס על האוורסט, אפשר להתחיל ממשהו קטן. תעשו את הצעד הקטן הראשון שעוזר להתמודד עם הפחד. משהו קטן שלא ישתק אתכם, אלא שיגרום לכם להכניס את האצבע למים ולהרגיש אותם.

פרקים נוספים:

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…

אל תסיימו את היום לפני שלמדתם משהו חדש

יש המון כוח בלמידה. מעבר לזה שזה ממש חדר כושר למוח, זה עוזר לשפר את חיי היום יום. הנה כמה תובנות על למידה ולמה אני…

דחיינות

דחיינות פוגשת את כולנו באיזה שלב בחיים. בפרק היום נעשה שיחה כנה על דחיינות, למה היא צצה לנו בחיים? אצל מי במיוחד? ומה אפשר לעשות…

ארגון וסדר משנים את החיים

הדרך בה אנו מארגנים את חיינו משפיעה על הבריאות שלנו, על האושר שלנו, על הפרודוקטיביות שלנו ועל מערכות היחסים שלנו. זה גם משפיע בעקיפין על…
דילוג לתוכן