דיאטת מידע

כנסו להאזנה

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם.
זה כולל גם אותי!

אני מקליטה את התכנים האלה כדי כן לעזור למי שזקוק לעזרה, אבל כשזה כבר הופך להיות משהו שמשתלט, שאתם מוצאים את עצמכם כל היום מאזינים לדבר וכמעט ולא עושים כלום. זאת בעיה.

תבינו שהחבר'ה שבאמת מתקדמים, אלו מי שעושים. לא רק מי שעסוקים כל הזמן לצרוך עוד ועוד תוכן. עוד וובינרים, עוד סרטונים, הרצאות, פודקסטים ומאמרים.

די!

חייבים לשים סטופ לזה.

אני החלטתי שאני עושה דיאטת מידע.
כי התמכרתי. התמכרתי ללמידה. התמכרתי לתוכן. רוצה לדעת כמה שיותר. רוצה לדעת הכל, אבל זה לוקח ממני זמן יקר שבו הייתי יכולה לקדם דברים שחשוב לי לקדם אותם.

אני לא אומרת להפסיק ללמוד. תמשיכו ללמוד, אבל תמסגרו את זה לזמן שפוי. כך ש80% מהזמן אתם עושים דברים שחשובים לכם, כמו לקדם את הקריירה, להיות עם המשפחה, לדאוג לעצמכם, לעשות דברים שעושים לכם טוב על הלב ו-20% מהזמן תקדישו לשמיעה של הרצאות, סרטונים, מאמרים וכל דבר שעוזר לכם מקצועית ואישית.

אני צמצמתי את הזמן הזה לזמן שאני בחדר כושר. זה הזמן לשמוע פודקסט.
כשאני מנקה את הבית ועושה משימות שקשורות לתחזוק הבית, זה גם זמן נפלא עבורי ללמוד ולהאזין למשהו.
יש לי יום בשבוע שאני מקדישה ללמידה של קורס בתחום מסויים שאני בוחרת ללמוד וגם, זה לא כל היום מוקדש לזה, אלא חלק ממנו.
וכל יום אני יושבת לקרוא פרק מספר.

תבינו שברגע שאתם עסוקים רוב הזמן בצריכה של ידע, אתם מפסיקים להקשיב לקול הפנימי שלכם ואיך שנכון לכם לעשות דברים ואתם עסוקים יותר במה ששמעתם.
זה טוב להכיר אפשרויות, זה טוב לקבל עצות, במיוחד אם זה בתחומים שאתם פחות מבינים בהם וצריכים הכוונה, אבל הבעיה היא שהיום זה יותר מידי. זה כבר בהצפה ומה שקורה זה שעוברים מהרצאה להרצאה ובתכלס לא נמצאים בעשייה.

אז במקרה שלי, החלטתי להקשיב יותר לעצמי. להפסיק להסתמך על כל מה שיוצא לי לשמוע וללמוד. היום כולנו כבר עמוסים בידע. הוא קיים בנו. היום צריך לעבוד על הפרקטיקה. תכל'ס לעשות.
כשאתם עסוקים בלהקשיב לכולם, אתם לא עושים.
תחשבו מה הייתם יכולים להספיק לעשות בכל הזמן הזה שהקדשתם לצפייה בסרטונים והאזנה בלבד?
תחשבו כמה הייתם יכולים להתקדם.

וכן, בתור מישהי שמפיקה בעצמה תכנים, אני יורה לעצמי ברגל, אבל זה משהו שאני מרגישה שחייב להאמר, כי הרי בסופו של דבר רובנו עושים מה שאנחנו רוצים, כי יש לנו מטרה לעזור. לשפר לאנשים את החיים, כל אחד בתחומו.
העשייה היא מה שתעשה את ההבדל בין להיתקע במקום לבין להתקדם.
ואגב, אם מאוד עסוקים כל הזמן שמיעה של דברים על מצב מסויים, ובעיקר בעיות מסויימות, כי רובנו רוצים לשפר דברים בחיינו ובדרך כלל מדובר בבעיה שרוצים להביא לפיתרון או שיפור, אם אתם עסוקים לשמוע הרבה על הבעיה, בסופו של דבר מבחינה תפיסתית, תרגישו מאוד חזק שהבעיה הזאת היא חלק מכם, בצורה חזקה.

מתי שאנחנו כל כך עסוקים לשמוע על בעיות שיש לנו לכאורה, אנחנו רק מעמיקים אותן והדרך הכי טובה להתמודד…זה פשוט לעשות.
לקפוץ למים.
זהו! זאת כל התורה.

וזה מזכיר לי משהו.
לפני כמה שנים, עשינו כמה בעלי עסקים ביחד מאסטרמיינד. זה מפגש אינטרנטי שבו היינו מדברים על ספר שאנחנו קוראים ביחד.
אחד הדברים שעלו שם, זה שלרוב האנשים יש קושי עם מצלמה ובתור בעלי עסקים חשוב לעשות וידאו.
היינו יכולים להתחיל לחפש המון חומרים איך להתמודד עם הפחד, מה לעשות איתו ולהיות עסוקים בלמידה והקשבה למומחים. יודעים מה בחרנו לעשות במקום?
לקפוץ למים.
התחלנו לצלם כל יום סרטון וידאו ושיתפנו את מה שצילמנו בקבוצה מצומצמת של אנשים ככה שעדיין היינו צריכים להתמודד עם הסיטואציה, אך להרגיש יותר בנוח שלא כל העולם יכול לראות את הוידאו.
אחרי שצילמנו 100 ימים כאלה, יום אחר יום וידאו, הרגשנו הרבה יותר נוח לצלם וידאו ולפרסם אותו בצורה ציבורית.

אז יאללה חברים, קפצו למים. תהיו בעשייה.
זה מה שהכי יקדם אתכם בסופו של דבר.

פרקים נוספים:

שליטה

הצורך בשליטה בחיים יכול להיות מועיל בסיטואציות מסויימות אך יש מקרים שזה נעשה בעייתי, בעיקר שאנשים לא יודעים מתי צריך להרפות.

הצפה

אחד הדברים שהכי מאפיינים את התקופה שלנו, זה שפע של דברים, אם זה שפע של אפשרויות, שפע של מזון, שפע של מידע ולפעמים זה יכול…

מגיפת החוסר בעולם השפע

כיום רוב אוכלוסיית העולם נמצאת במצב הזה…מצב של חוסרים תזונתיים ורוב האנשים בכלל לא מודעים לזה. זה לא קשור לכמה אתם אוכלים, זה קשור בעיקר…

איך לדאוג לעצמנו במהלך הקורונה?

ימי הקורונה המטורפים. אנחנו חיים תקופה שתירשם בסיפרי ההיסטוריה.איך כל העולם השתתק בעקבות וירוס.והיום אני בוחרת לדבר קצת על מה אנחנו יכולים לעשות כדי לדאוג…
דילוג לתוכן