לשמור את זה פשוט

כנסו להאזנה

"שמרו את זה פשוט" כששמעתי את זה לראשונה, המשפט הזה עדיין לא היה כל כך נפוץ. זה היה אי שם בלימודי קולנוע, בזמן שהיינו בחדר הקלטות של המכללה, והמרצה שדיבר איתנו על נושא מורכב של איך לעשות מיקס מקצועי לפסקול הסרט ניסה להרגיע אותנו ואמר: "תשאפו תמיד לKIS". שמרו את זה פשוט. כמה שיותר פשוט.

ואנחנו חיים היום בעולם שאנחנו נוטים לסבך דברים ולעשות אותם הרבה יותר מורכבים ממה שהם היו באמת אמורים להיות, והגישה הזאת מאוד מקשה על החיים.

אנו חיים בתקופה שבה אנו זקוקים לפשטות. אנחנו מסבכים את עצמנו בעודף מחשבות, בבירוקרטיה (שפחות תלויה בנו, אלא בשלטונות), במה לעשות ואיך לעשות דברים מסויימים. הכל מרגיש מאוד גדול וזה כשלעצמו יכול ליצור תחושה שהחיים פשוט גדולים עלינו ומסובכים מידי. בני אדם הפכו את הכל לכל כך מורכב וקשה, אבל דווקא הדברים הטובים הטובים בחיים מגיעים מתוך הפשטות. משיר מרגש שמלווה בגיטרה, מחיוך בעקבות מילה טובה, ממזג אוויר נעים שמאפשר לצאת ולהנות מהטבע, מציור שצוייר בצבעי פנדה, ממסר חשוב שהוקלט בטלפון ולא בציוד הכי יקר ומקצועי.

פשוט.

זה מה שעושה את החיים פשוטים ונעימים, אם נצליח לשמור על האיזון הזה בחיינו. אם נצליח לשמור על דברים פשוטים, נוכל ליהנות מכל הדברים האלה בחיים. הפשטות עוזרת לנו לראות את הדברים כפי שהם, לראות את המהות האמיתית של הדברים. אנחנו לא יכולים לשנות את העולם, אבל אנחנו יכולים לשנות את עצמנו ולהחליט שאם גם כך הכל מורכב, לפחות מה שתלוי בנו, נאמץ את הדרך הפחות מורכבת.

פרקים נוספים:

תקיעות בחיים

אתם לא לבד. המון אנשים חוו או חווים את התחושה הזאת, אך רובם לא ממש מדברים על זה. בפרק של היום החלטתי כן לדבר על…

בעלי חיים מעניקים חיים

בעלי חיים, במיוחד כלבים, מביאים לחיינו חום, אהבה ונאמנות. הם מספקים אהבה ללא תנאי ומלמדים אותנו חמלה. הקלטתי קטע קצר המוקדש להם.

האוצר האמיתי קיים אצל כולנו בבית

קריאת ספרים יכולה להציע נקודות מבט חדשות, תובנות והבנה של העולם. הם יכולים לשפר את הבנתנו את העולם ולעזור לנו לצמוח על ידי למידה מניסיונם…

למה החלטתי להשתיק את הפיד שלי

בתקופה האחרונה אני עובדת המון על להיות נוכחת ומודעת למחשבות שמתרוצצות לי בראש. וכן, אני מאמינה שמתי שהבפנים שלנו מתחיל להשתנות גם המציאות שלנו כלפי…
דילוג לתוכן