לשמור את זה פשוט

כנסו להאזנה

"שמרו את זה פשוט" כששמעתי את זה לראשונה, המשפט הזה עדיין לא היה כל כך נפוץ. זה היה אי שם בלימודי קולנוע, בזמן שהיינו בחדר הקלטות של המכללה, והמרצה שדיבר איתנו על נושא מורכב של איך לעשות מיקס מקצועי לפסקול הסרט ניסה להרגיע אותנו ואמר: "תשאפו תמיד לKIS". שמרו את זה פשוט. כמה שיותר פשוט.

ואנחנו חיים היום בעולם שאנחנו נוטים לסבך דברים ולעשות אותם הרבה יותר מורכבים ממה שהם היו באמת אמורים להיות, והגישה הזאת מאוד מקשה על החיים.

אנו חיים בתקופה שבה אנו זקוקים לפשטות. אנחנו מסבכים את עצמנו בעודף מחשבות, בבירוקרטיה (שפחות תלויה בנו, אלא בשלטונות), במה לעשות ואיך לעשות דברים מסויימים. הכל מרגיש מאוד גדול וזה כשלעצמו יכול ליצור תחושה שהחיים פשוט גדולים עלינו ומסובכים מידי. בני אדם הפכו את הכל לכל כך מורכב וקשה, אבל דווקא הדברים הטובים הטובים בחיים מגיעים מתוך הפשטות. משיר מרגש שמלווה בגיטרה, מחיוך בעקבות מילה טובה, ממזג אוויר נעים שמאפשר לצאת ולהנות מהטבע, מציור שצוייר בצבעי פנדה, ממסר חשוב שהוקלט בטלפון ולא בציוד הכי יקר ומקצועי.

פשוט.

זה מה שעושה את החיים פשוטים ונעימים, אם נצליח לשמור על האיזון הזה בחיינו. אם נצליח לשמור על דברים פשוטים, נוכל ליהנות מכל הדברים האלה בחיים. הפשטות עוזרת לנו לראות את הדברים כפי שהם, לראות את המהות האמיתית של הדברים. אנחנו לא יכולים לשנות את העולם, אבל אנחנו יכולים לשנות את עצמנו ולהחליט שאם גם כך הכל מורכב, לפחות מה שתלוי בנו, נאמץ את הדרך הפחות מורכבת.

פרקים נוספים:

השאלות ששינו לי את החיים

הנטייה הטבעית שלנו היא לקבל דברים כמובן מאליו ופחות לשאול את עצמנו ואת האחרים שאלות. היום אני רוצה להציע לכם גישה שונה.

העקרונות שלי לבריאות

הפרק של היום לקוח מתוך הספרייה "בחוקי הטבע" שהיא ספריית בריאות שיצרתי הכוללת תכנים שבהם אני נכנסת קצת יותר לעומק לדברים עליהם יש לשים לב…

שתיקה יפה לחכמים

שתיקה עוזרת לנו להתחבר לחוכמה הפנימית שלנו ולהיות מודעים יותר. זה מאפשר לנו לשים לב לרגע הנוכחי. תרגול שתיקה יכול לעזור לנו לשלוט ברגשות ובמחשבות…

אל תסיימו את היום לפני שלמדתם משהו חדש

יש המון כוח בלמידה. מעבר לזה שזה ממש חדר כושר למוח, זה עוזר לשפר את חיי היום יום. הנה כמה תובנות על למידה ולמה אני…
דילוג לתוכן