חוזק מנטלי

כנסו להאזנה

בא לי לדבר איתכם היום על חוזק מנטלי, כי זה משהו שנדרש מאיתנו מאוד בתקופה הנוכחית. בא לי לדבר איתכם על זה, ורגע לפני שפתחתי את המיקרופון שאלתי את עצמי מי אני שאבוא ואדבר איתכם על חוזק מנטלי? בימים האחרונים אני, כמו רבים כמוני מרגישים שהמציאות השתנתה ללא היכר. שהמציאות, גם אחרי ימי קורונה, תהיה כבר אחרת.
לאורך השנים מאז שבני האדם התחילו את חייהם כאן על כדור הארץ, קמו אתגרים. אתגרים שנבעו מבחירות והחלטות של קבוצות מסויימות של אנשים.
אני יושבת להקליט לכם את הפרק הזה ביום העצמאות, שזה כל כך סימלי. עצמאות היא לא משהו מובן מאליו. זאת זכות, אבל עצמאות זה לא משהו שכל אדם חי אותו.

הדבר אולי הכי משמעותי הוא להבין שהכוח המנטלי שלנו לא מגיע מבחוץ, אלא מתוכנו ואין דבר כזה שהוא לא קיים בכם. זאת סוג של אמונה או סיפור שאתם חיים איתו.
הכוח הזה קיים בכל אדם.
זה קשור בקבלה של עצמנו והכרה של מי שאנחנו.
אל תחששו לקחת זמן לעצמכם, כדי לשאול את עצמכם שאלות. אולי תוך כדי מדיטציה או הליכה בטבע, או כתיבה. בכל דרך שתבחרו. אין פה באמת חוקים.

כשאתם מתרחקים מאנשים, ואתם עם עצמכם, אתם מרחיקים את עצמכם מהרעש ועכשיו בתקופה שגם ככה כולנו בבית בהסגר, זה זמן טוב להתבונן פנימה.
ואחרי שאתם עושים את זה, שימו לב שאתם חיים בהווה. לא בעבר ולא בעתיד, אלא בהווה.
אם אתם רוב הזמן עסוקים בחשיבה על דברים מהעבר וכועסים על עצמכם על דברים שעשיתם או לא עשיתם, אתם רק מחלישים את עצמכם מנטלית.

ההבנה שאנחנו לא חיים בעולם שהוא תמיד הוגן, גם יכולה לעזור. כיוון שאם אתם חושבים שאם אתם פועלים באופן מסויים וזה היה אמור להוביל לתוצאות מסויימות והם לא התרחשו, תבינו שלא כך באמת עובד העולם שלנו. אין לנו באמת שליטה על התוצאות, אלא על המעשים שלנו. לכן, אני לא אומרת לא להאמין שאתם מסוגלים לעשות משהו, אלא כן להאמין אבל לשחרר שליטה בנוגע למה שאמור לקרות אם תעשו דבר מסויים, כי על זה, אין לכם שליטה.
כאשר אתם בציפייה והדבר לא קורה ואתם נופלים למקום של שאלות כמו "אבל למה? זה לא הוגן?" או "למה זה תמיד קורה לי?" אתם מחלישים את עצמכם מנטלית.
זה רק מוביל למקום של תסכול.
תלמדו מהדבר הזה ותתקדמו הלאה, באמונה מלאה בעצמכם ושחררו את השליטה.

דבר נוסף שחשוב לחוזק מנטלי הוא היכולת להסתגל למצבים שונים, לסיטואציות ואנחנו רואים את זה גם בתקופה הנוכחית. מי שלא מוכן לקבל את השינויים ונאבק בהם, רק מתחפר עמוק יותר בחול התובעני, כי החול הזה לא נעלם רק כי לא מתאים לנו שהוא יהיה פה. בחיים כמו בחיים, דברים משתנים, סיטואציות שלא חשבנו שאפשריות במציאות אלא רק במדע הבדיוני פתאום צצות, וכדי שאנחנו לא נתחפר יותר עמוק בתוך החול, צריך להסתכל בעיניים למציאות הנוכחית, ולראות מה כן כרגע בשליטה שלנו לעשות איתה, במקום לבכות עליה בלבד. זה לא יקדם לשום מקום.

אנחנו חייבים להתחיל לשנות את תבנית החשיבה שאנחנו קורבנות של החיים, לחשיבה שונה שהיא לקיחת אחריות על החיים שלנו. לא על הכל אנחנו יכולים להשפיע. ברגע שמפסיקים להשקיע בזמן במה שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם, זה מפנה אנרגיה וזמן לשים את הפוקוס על מה שאנחנו כן יכולים לשלוט בו.
אז בכל סיטואציה תשאלו את עצמכם האם זה משהו שיש לכם שליטה עליו או לא? אם כן, מצויין. אם לא, זה לא מקדם אתכם והחוזק שלכם הוא בבחירה להניח לדבר המסויים ולשים את הפוקוס במשהו אחר שיש לכם שליטה עליו.
ואולי המילה שליטה היא לא מילה מדוייקת, כי כמו שאמרתי קודם, אין לנו באמת שליטה אמיתית על דברים, זאת אשליה, אבל מה שכן אנחנו יכולים לעשות זה לבצע את הבחירות שלנו איפה הזמן והאנרגיות שלנו מושקעים ולאיזה מטרה.
זה מה שאני בעצם מבקשת מכם לעשות.

ולבסוף, חשוב לזכור הלקאה עצמית, ביקורת עצמית ושיפוטיות לא תורמות לכם לחוזק הפנימי שלכם, אלא בדיוק ההפך.
חוזק מנטלי זה משהו שאפשר לעשות עליו עבודה. הוא דורש מודעות עצמית והוא דורש סבלנות וזמן. תמיד תזכרו שאתם ילדים של העולם הזה. יש בכל אחד מאיתנו פיסות של משהו גבוה, של משהו אלוהי וזה לא חייב להיות בהכרח אלוהים של התנ"ך, כל אחד יחליט מה המקור עבורו.
אבל חשוב שתזכרו את זה.

פרקים נוספים:

הצפה

אחד הדברים שהכי מאפיינים את התקופה שלנו, זה שפע של דברים, אם זה שפע של אפשרויות, שפע של מזון, שפע של מידע ולפעמים זה יכול…

החשיבות של ויטמינים

בואו נתחיל מזה שויטמינים הם לא דבר מסוכן, שבתור מזון, אתם כבר יודעים שזה לא מסוכן, אלא אפילו מבורך, אבל כתוסף? יהיו אנשים שיחלקו על…

ביטחון עצמי

ביטחון עצמי זה מה שעוזר לנו לבנות את החיים שלנו בצורה טובה יותר. נכון שיש עוד מיליון פרמטרים נוספים, אבל בלי ביטחון עצמי, חווים הרבה…

יש דיאטה אחת שמתאימה לכולם?

אחת מהשאלות החשובות שכל אחד מכם שנוטה לאמץ תזונה חדשה על פי המחקר האחרון שיצא, כדי שישאל את עצמו. בפודקסט אני מביאה את הגישה שלי…
דילוג לתוכן