ישר מהלב

כנסו להאזנה

האמת שהיום אני לא הכנתי שום דבר מיוחד כדי לדבר עליו בפודקאסט, אלא החלטתי פשוט לפתוח את המיקרופון ללחוץ על הקלטה ולראות מה מה יעלה.

בתקופה האחרונה אנחנו חיים בתקופה כזאת שאנשים הפכו להיות יותר במודעות.
מודעות עצמית ברבדים שונים. ברגע שאנחנו נכנסים לתוך העולם הזה של התפתחות אישית ומודעות עצמית, זה משהו שאנחנו לא נעצרים בו זה תהליך שברגע שנכנסים אליו, אי אפשר כבר לצאת ממנו.
האמת שגם לא כל כך רוצים לצאת ממנו כי ברגע שמגלים עוד דברים על עצמנו ועל אחרים ובכלל על העולם הזה ועל איך שהוא עובד ולמה אנחנו בעצם פה שזאת השאלה הנצחית הזאת שאני לא יודעת אם באמת מישהו אי פעם יהיה מסוגל לענות עליה, לפחות לא כשהוא עוד כאן בכדור הארץ.

באסטרולוגיה מצאתי תשובות מרתקות וכל יום אני מגלה עוד איזה משהו חדש.
התחלתי לפתוח מפות אסטרולוגיות, בהתחלה את המפה שלי ואחר כך מפה של עוד כמה חברים וחברות במשפחה ואנשים שהיו מעוניינים שאפתח את המפה שלהם ואספר להם מה אני רואה. המפה שלנו מספרת המון עלינו.
מי אנחנו? מה חלק מהאישיות שלנו? מה פחות אבל יוצר עלינו השפעות? מה האתגרים? ועוד..

לצד זה, אני מאמינה בזה שיש לנו יכולת לשנות דברים כי יש לנו את זכות הבחירה ועל ידי זכות הבחירה אנחנו בעצם כותבים את החיים של עצמנו. המפה האסטרולוגית ועוד שיטות כמו נומרולוגיה למשל, מראים לנו פוטנציאל, וזאת הבחירה שלנו מה אנחנו נעשה איתו.
זה היה מאוד מאוד מרתק לראות את זה.לראות עד כמה החיים האלה מורכבים ועם סוג של גאונות.

ככל שאני לומדת, אם זה גם בנושאים של בריאות, ובנושאים של התפתחות אישית ובכל דבר שהיום סביבנו בעידן המידע אנחנו נחשפים להמון המון דברים, יש המון המון גאונות, המון המון יופי שרוב בני האדם מפספסים בגלל חיי היום יום בגלל המרדף האינסופי הזה.

אנחנו מגיעים לעולם הזה, יש לנו תקופה שאנחנו פחות במודעות כילדים, עוברים את היסודי ואת התיכון ואת הצבא ששם אנחנו עדיין די ילדים ולא כל כך נמצאים במודעות ומוצאים את עצמנו בהתמודדות של מה זה להיות חלק בחיי חברה. לחלקנו יש יותר אתגרים בתקופה הזאת  ולחלקנו פחות. חלקנו בונים את עצמנו בצורה מאוד מאוד חזקה שגורמת לנו יותר לבטוח בעצמנו ולהאמין ביכולות שלנו ולחלק קורה הפוך ואז יש שנים של התמודדות עם זה ולפעמים לא במודע הדבר הזה מנהל אותנו.

אני חושבת שדווקא מהמקומות האלה אם אתם הייתם מהאנשים האלה שדווקא תקופת הילדות היית תקופה קשה שהרגשתם שהעולם רומס אותכם ובנה אותכם להיות אנשים עם פחות עם ביטחון ופחות עם ערך עצמי ופחות אמונה עצמית, דווקא המקום הזה הופך אותכם לאנשים יותר חזקים אם אתם בוחרים להתמודד.
אתם יודעים ש איפה שנמצאת ההתנגדות הכי גדולה? הקושי הגדול? בדיוק במקומות האלה. המקומות שמאפשרים לנו לצמוח.

אלה ההזדמנויות, המקומות שבהם השריר מתחיל יותר להתחזק ולגדול. אז זה באמת עניין של ביצה ותרנגולת כי אם מישהו באמת פחות מאמין בעצמו ומרגיש שאין לו כל כך ערך אז אולי גם הוא פחות יאמין שהוא מסוגל לעבור תהליך שיעזור לו ופחות יהיה במקום של לצמוח.

אני מזמינה אתכם לאתגר את עצמכם עם משהו שיש לכם כרגע בחיים, שאתם מרגישים שקצת מפחיד אתכם לעשות או משהו שהוא קצת לא חלק מה"טבע" שלכם, אבל אתם כן רוצים לעשות אותו. למשל לעשות סדר או לעשות מדיטציה, אבל זה עד עכשיו לא קרה. אז בואו תתנסו בחוויה, ורצוי גם יותר מפעם אחת כי בפעם הראשונה במיוחד (אם אתם טיפוסים עקשנים), יכול להיות שיהיו לכם כל כך הרבה התנגדויות, שאחר כך תשכנעו את לעצמכם למה לא לעשות את הדבר הזה שוב.

ואני בעד ללכת על משהו שקצת מפחיד אתכם. משהו שאתם רוצים לעשות אבל עד עכשיו התעכבתם איתו כי פחדתם (או המצאתם לעצמכם מלא תירוצים למה כרגע זה פחות זמן טוב). למשל, אם רציתם מלא זמן להתחיל להקליט פודקסט, או לכתוב בלוג או לעשות את שיחת הטלפון שאתם דוחים אותה כבר המון זמן מפחד. זה הזמן לאתגר את עצמכם וללכת על זה.

ואסיים במשפט "אנחנו מנסים דברים חדשים כדי לגלות גם עולמות חדשים."

על מנת לא לאפשר לעבר שלכם להכתיב את מי שאתם ברגע זה, קודם כל תהיו במודעות למקום הזה שהעבר כרגע משפיע על ההווה ותשאלו את עצמכם האם אתם מרוצים מהמצב הנוכחי? ואם התשובה היא לא, תבחרו דבר אחד מאתגר, ותתחילו איתו עכשיו.

פרקים נוספים:

שתיקה יפה לחכמים

שתיקה עוזרת לנו להתחבר לחוכמה הפנימית שלנו ולהיות מודעים יותר. זה מאפשר לנו לשים לב לרגע הנוכחי. תרגול שתיקה יכול לעזור לנו לשלוט ברגשות ובמחשבות…

דחיינות

דחיינות פוגשת את כולנו באיזה שלב בחיים. בפרק היום נעשה שיחה כנה על דחיינות, למה היא צצה לנו בחיים? אצל מי במיוחד? ומה אפשר לעשות…

אנחנו חיים בעידן משוגע

אנחנו חיים בעידן משוגע. הוא מציע לנו כל כך הרבה אפשרויות, כל כך הרבה מידע. זה עידן שבו הגשמה עצמית הופכת להיות יותר אפשרית מכל…

המרדף אחר אושר

אושר הוא משהו שכל אחד חווה אחרת. יש אנשים שמוצאים אושר בהצלחה בקריירה, בעוד שאחרים מוצאים אותו בהנאות הפשוטות של חיי היומיום. למרות הדרכים הרבות…
דילוג לתוכן