החשיבות של ויטמינים

כנסו להאזנה

בואו נתחיל מזה שויטמינים הם לא דבר מסוכן, שבתור מזון, אתם כבר יודעים שזה לא מסוכן, אלא אפילו מבורך, אבל כתוסף? יהיו אנשים שיחלקו על כך.

מאגר הנתונים הגדול ביותר של ארצות הברית מאשר את הטענה הזאת שויטמינים כתוספי תזונה זה לא דבר מסוכן. 

 

ויטמינים הם חלק מהחומרים החיוניים לתפקוד של הגוף שלנו.

כן, חלקם אם תקחו בכמויות גדולות מאוד, תגיעו למצב של הרעלה, אבל לא מגיעים למצב הזה בקלות כל כך וההרעלה לא תוביל אתכם למוות, אלא אם כן תעשו דברים מאוד מאוד טיפשיים במטרה להרוג את עצמכם.

 

הרבה אנשי מקצוע מתחום הבריאות והתזונה לא פעם יוצאים נגד תוספי תזונה. 

האמירה הקבועה שנאמרת היא: הטבע נתן לנו כל מה שאנחנו זקוקים לו. 

אל תבינו לא נכון, אני מאוד בעד לקבל את מה שהגוף צריך דרך התזונה, אך היום זה לא לגמרי אפשרי, כי המזון של היום מכיל הרבה פחות ערכים תזונתיים מבעבר.

 

האמירה: "בעזרת תזונה נכונה אפשר לקבל את כל מה שהגוף צריך." זאת אמירה מאוד יפה, יש בה משהו מאוד רומנטי…אבל כל מי שמאמין בזה שוכח שאנחנו חיים בעידן אחר מתקופת בראשית ואפילו שונה מאוד ממה שהיה בדור של הסבים והסבתות שלנו. 

האדמות מלאות ריסוסים, הן צריכות לעמוד בעומס מטורף של גידולים והן הולכות ונעשות דלילות. רוב האנשים לא מגדלים את המזון בחצר האחורית שלהם באדמה מאוד פורייה, אלא רוב האנשים קונים את המזון בחנויות ובסופרים ששם המזון עבר לא מעט ידיים ותהליכים עד שהגיע למדף. 

 

אני הייתי מסכימה עם האמירה של כל מי שיוצא נגד תוספי תזונה עם הטענה שבמזון יש כל מה שצריך, אם היינו חיים בעידן אחר.

יש כל כך הרבה זיהום אוויר בתקופה שבה אנחנו חיים, יש כל כך קרינות סביבנו, אם זה דרך WIFI ומכשירים סלולרים ועכשיו עם ה5G בכלל, אנשים חיים עם כל כך הרבה לחצים ועומס בעקבות סגנון החיים, וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על כל התרופות שאנשים לוקחים, הרעלים שקיימים במזון בסטנדרט, וגם בקוסמטיקה, גם זאת שמשרד הבריאות מאשר וכמובן במי השתיה. 

 

תבינו שכל הגורמים האלה מדללים את מאגרים של הויטמינים והמינרלים.
אז תחשבו על זה שאתם אמורים להסתמך על המזון שלכם בלבד, כדי לספק לגוף מה שהוא צריך בבסיס + מה שהוא צריך בעקבות הסגנון חיים שרובנו חיים אותו, שכמו שאתם מבינים, זה מוסיף על הצורך הבסיסי.

להסתמך רק על המזון ולצפות שממנו הגוף יקבל כל מה שהוא צריך, זה מופרך בעיניי.

 

אז הסיבה שבגללה החלטתי להקליט את הפרק הזה היום, היא כי אני לא רוצה שתפחדו מויטמינים. כמובן שאתם מוזמנים לעשות את הבדיקות שלכם ולחקור בעצמכם, זה משהו שאני תמיד מעודדת אתכם לעשות, אבל תפעילו גם את ההיגיון הבריא שלכם. מקומות שמעודדים אותכם כן לקחת תרופות אבל מציגים תוספי תזונה כמשהו מסוכן, כמובן שתלוי איזו תוספים, אבל אם יש מקומות שמעודדים צריכת תרופות ומרחיקים אתכם מדברים שנחשבים חומרים חיוניים לגוף, תבינו שיש פה בעיה.

 

לפי האתר אורתומולקולר נקודה אורג (http://orthomolecular.org/) אחד האתרים המקצועיים ביותר בנושא האורתומולקולריה, אורתומולקולריה עוסקת בתוספי תזונה, ושם ניתן לקבל יותר נתונים.

אז בואו נדבר קצת על נתונים:

 

כמעט מחצית מהאמריקאים נוטלים תוספי תזונה מדי יום, הערכה היא שכ -145 מיליון מנות בודדות נלקחות מדי יום, זה בערך כמות של 53 מיליארד מנות בשנה. 

כמה מקרי מוות היו כתוצאה מכך? טוענים ששנים וגם זה לכאורה.

לא נכנסתי לקרוא מה קורה במקרים האלה, כי לעומת הנתונים על תרופות שנלקחו על פי ההמלצות, יש כ- 106,000 הרוגים בארצות הברית כל שנה.

את הנתונים האלה אני מביאה דרך האתר שהזכרתי קודם, שאני מזמינה אתכם להיכנס אליו ולבדוק בעצמכם את המקורות, כי המספרים האלה מגובים במקורות.

אגב, הם גם מוסיפים שחלק מהרופאים מעריכים שהמספר האמיתי של מקרי המוות כתוצאה מתרופות הוא גבוה בהרבה ממה שמתועד.

 

תוספים לא באים להחליף תזונה בריאה, הם באים לתת גיבוי ולהשלים פערים.

חוסרים תזונתיים עלולים ליצור בעיות בריאותיות שונות, קלות וקשות.
השלמת הפערים היא דבר חשוב כדי לשמור על תפקוד אופטימלי של הגוף, לא רק כדי להרגיש טוב, אלא כדי לאפשר לגוף להגן על עצמו מהסביבה המאתגרת שבני האדם יצרו לעצמם בכדור הארץ.

שימו לב שהיום אין צורך לשלם המון המון כסף על תוספים. באתרים בחו"ל תוכלו למצוא תוספים איכותיים של חברות גדולות במחירים זולים יותר ממה שיש בארץ.

 

משהו שכדאי לשים לב אליו כאשר אתם ניגשים לבחור תוספים, זאת רשימת הרכיבים.

יש תוספים שבהם מוסיפים רכיבים שעלולים ליצור אלרגיה אצל חלק מהאנשים, לפעמים הם מכילים רכיבים מהחי כמו למשל ג'לטין, ואז מי שצמחוני או טבעוני, זה לא רכיב שהיו רוצים להכניס לגוף. 

שימו לב שזה יכול להכיל סוכרים, גלוטן ואפילו צבעי מאכל, חומרים משמרים וחומרי טעם.

התוספים האיכותיים הם אלה שלא מגיעים עם כל מיני תוספות לא רצויות.

פרקים נוספים:

תקיעות בחיים

אתם לא לבד. המון אנשים חוו או חווים את התחושה הזאת, אך רובם לא ממש מדברים על זה. בפרק של היום החלטתי כן לדבר על…

שינוי ברמת הזהות

לכולנו יש בראש מעין תמונה של הגרסה היותר טובה של עצמנו. הגרסה שמחליטה לאכול בריא, ובאמת עושה מזה אורח חיים שנמשך לאורך זמן. הגרסה הזאת…

אשמה

נמאס לך להרגיש אשמה על דברים שהם אפילו לא באשמתך? האם קיים אצלך מאבק פנימי לסלוח לעצמך ולהרפות מהעבר? הנה כמה מהסיבות השורשיות לאשמה בלתי…

תחושה של חוסר תועלת

קרה לכם בחיים סיטואציות שהרגשתם בהם לגמרי חסרי תועלת? אם חוויתם, אתם בטח יודעים שזאת חוויה מאוד לא נעימה. זה פוגע לנו ישר בבטן הרכה….
דילוג לתוכן