האוצר האמיתי קיים אצל כולנו בבית

כנסו להאזנה

ספרים רבותיי. ספרים.הם יושבים על המדף של כולנו, מלאים בתובנות מאנשים שעברו חוויות שונות בחיים ומספרים עליהן עם תובנות שלהם, ספרים עוזרים לקבל פרספקטיבה והבנה טובה יותר של העולם. בעיניי, חוץ מהחיים עצמם שהם בית הספר הכי גדול, הספרים הם סוג של אסיסטנטים בבית הספר הזה או מסלולי התמחות / שיעורי העשרה אחרי שעות בית הספר שעוזרים לקפוץ כיתה אם מתמידים בהם.

הספרים נותנים לנו הזדמנות לצמוח על ידי למידה מניסיונם של אחרים, ומאפשרים לנו להתחבר אליהם בדרך אחרת. אנחנו קוראים ספרים כדי לשפר את עצמנו אבל לא רק, כשאנו משפרים את עצמנו, אנחנו גם משפיעים על הסביבה שלנו. האוצר האמיתי טמון בהם. הם מספרים על החיים.

הם מספרים לנו על מה זה להיות אנושי, הם מספרים לנו על משמעות החיים, הם מספרים לנו על כל הדברים שכדאי לספר. למשל אחד הספרים המשמעותיים שקראתי הוא הספר "חשוב והתעשר" של נפוליאון היל. הוא מדבר על הצורך להבין את חוקי היקום וכיצד אנו יכולים להשתמש בהם לטובתנו, על הצורך לגלות על עצמנו ומה אנחנו באמת. על מנת לעשות זאת, עלינו לבחון את עצמנו פנימה. זו נקודה מאוד חשובה. הוא אומר שאם לא נדע לאן אנחנו הולכים אז לעולם לא נגיע לשם. אנחנו צריכים להבין את החשיבות של נקיטת מעשה. עלינו להבין שהפעולה חשובה יותר מהתיאוריה. על כך שעלינו ללמוד לפעול מניסיון ולא מתיאוריה.

ספרים יכולים לקחת אותנו לכל מיני מקומות, הם יכולים לשנות את זווית ההסתכלות שלנו על העולם והחיים, הם יכולים לגרום לנו להרגיש שוב כמו ילדים, הם יכולים להביא לאור את המחשבות העמוקות ביותר שכולנו נולדנו איתן, הם יכולים לשים דברים בפרספקטיבה ולתת תובנה חדשה לגבי דברים שאולי לא היינו מודעים אליהם קודם.

הבעיה מתחילה שרוב האנשים לא מצליחים למצוא זמן להגיע לקרוא אותם. החלק הקל זה לרכוש את הספרים, החלק הקשה יותר זה להגיע לפרק השני בספר, כי אחרי קריאה של כמה עמודים מניחים את הספר בצד במטרה להמשיך לקרוא, אבל במקרה של רוב האנשים זה לעולם לא קורה. אז כדי לא לפספס את כל הטוב שהספרים יכולים להעניק לחיים של כולנו מומלץ לשריין זמן ביום כדי לקרוא אותם. זה יכול להיות אפילו עמוד אחד ביום. זה יכול להיות בבוקר עם הקפה, בערב לפני השינה, בזמן אחת הארוחות, או בזמן של הפסקה מכל הטירוף של היום יום. למי שקשה עם קריאה, יש היום גרסאות אודיו של ספרים, כך שתוכלו להאזין להם בזמן שאתם גם ככה עוסקים בענייני היום יום, אם בזמן כושר, ארגון הבית, שטיפת כלים או אפילו בזמן המקלחת.

מה שעוד ניתן לעשות זה לקרוא סיכומים של ספרים או לשמוע סיכומים של ספרים. יש היום המון אתרים שמציעים שירות כזה ולרוב זה במחירים מאוד סבירים. סיכומי ספרים לרוב יכילו את השיעורים העיקריים מתוך הספר והם מתאימים במיוחד למי שאוהב תכלס. מה שחשוב זה שאל תשאירו את האוצר הזה רק על המדף ליופי, אלא תהנו מכל החוכמה הזאת שזמינה לנו 24/7 ועוזרת לעולם הזה להיות קצת יותר טוב.

נ.ב – כדי לשמור על איכות הסביבה כדאי להתחיל לרכוש גרסאות דיגיטליות של ספרים. שנים הייתי רגילה לרכוש ספרים פיזיים, לאחרונה התחלתי לטפח את הסיפרייה הדיגיטלית שלי וזה דווקא נחמד.

פרקים נוספים:

אשמה

נמאס לך להרגיש אשמה על דברים שהם אפילו לא באשמתך? האם קיים אצלך מאבק פנימי לסלוח לעצמך ולהרפות מהעבר? הנה כמה מהסיבות השורשיות לאשמה בלתי…

חוזק מנטלי

בא לי לדבר איתכם היום על חוזק מנטלי, זה אחד הדברים החשובים ביותר לפיתוח ולא משהו שמלמדים אותנו בבית ספר לעשות. הנה כמה מהתובנות שלי…

השאלות ששינו לי את החיים

הנטייה הטבעית שלנו היא לקבל דברים כמובן מאליו ופחות לשאול את עצמנו ואת האחרים שאלות. היום אני רוצה להציע לכם גישה שונה.

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…
דילוג לתוכן