העולם השתנה ואיתו הגישה לחיים

כנסו להאזנה

כבר הרבה זמן שלא הקלטתי פרקים חדשים. העולם שלנו השתנה ואיתו הגישה שלי לחיים.

כולנו חיים בתקופה שמלמדים אותנו להצטיין. לשאוף להיות מצויינים בלימודים, בעבודה, בהורות, בזוגיות ובכל פן שפוגש אותנו במהלך החיים. גם אני לאורך החיים שאפתי להגיע למקום הזה, למרות הרצון הכל כך גדול שהיה לי באותה תקופה, הספרים, הסדנאות, הטקסים היומיים שיצרתי לעצמי, האובססיה שפיתחתי לנושא הזה, בפועל התוצאות שלי היו די ממוצעות ומאוד כעסתי על עצמי שאני לא מצליחה להגיע ליותר, כי מגיע לי יותר לא?

האמת היא שעמוק בפנים, לא באמת האמנתי שמגיע לי יותר.

בהסתכלות לאחורה, עם כל התסכול והקשיים, יצרתי וחייתי את החיים שלי לפי החוקים שלי ועל זה אני שמחה ומודה.

מאז הפרק האחרון שהקלטתי העולם שלנו השתנה. הקורונה הגיעה והמון דברים הגיעו ביחד איתה. אנשים גילו סוף סוף שאפשר ואפילו רצוי לעבוד מהבית…משהו שלפני עשור פלוס הצבתי לעצמי כמטרה, אז אני שמחה שהיום זאת אופציה שנפתחה ליותר אנשים, כי זה מאפשר לאנשים קצת יותר חופש וקצת יותר גמישות בחיים שלהם וזה סופר חשוב, כי הזמן שלנו בעולם הוא קצוב…רואים זה אפילו חרוז.

המון עיניים נפקחו לרווחה. אנשים גילו דברים על העולם, על החברה, על השלטונות.

ועם כמה שזה מרגיש שהמציאות היום שונה מאוד, והיא באמת השתנתה בכל מיני מובנים, היא גם נשארה אותו דבר בדברים שחשובים באמת. רוב האנשים עדיין עסוקים בלעבוד ולגדל משפחות ולהרוויח כסף ולרוב האנשים שנמצאים במירוץ הזה לא נשאר זמן כמעט לשום דבר אחר. ובטח שמתם לב בתקופת הסגרים שפתאום היה לכולנו פסק זמן, לא מעט אנשים עשו חישוב מסלול מחדש על החיים שלהם, כי סוף סוף היה להם את הזמן לעצור רגע ולחשוב.

וחשוב שניצור את זה לעצמנו. כמו שלמדים בהתנהלות נכונה של כספים קודם כל לשלם לעצמנו לפני שאנחנו מתחילים לחלק את הכספים למיסים וחשבונות, גם פה, חשוב שקודם כל נפנה זמן לדברים החשובים בחיים. וכשאני אומרת הדברים החשובים, כל אחד יחליט מה הדברים החשובים עבורו וגם להבין מה כרגע נעשה על אוטומט והוא לא באמת חשוב, למשל משהו מהותי בעיניי הוא להתנתק מכל מיני דברים שעושים לנו פחות טוב, כמו המצב ערוצי החדשות, שלא באמת מחדשים משהו, אלא מתחזקים את הקיים ומספקים לאוכלוסייה עוד דברים לחשוש מהם ועוד טרגדיות.

למה צריך להיות מעודכנים בכל זה? איך זה תורם למשהו? הכותרות משתנות, אבל אין חדש תחת השמש.

הזמן הזה למשל יכול לשמש ללימוד של משהו שהרבה זמן רציתם ללמוד ולא יצא לכם, או עוד זמן איכות עם חברים ומשפחה, או זמן לעצמכם, כי בדרך כלל יש נטייה לשכוח את עצמנו.

זה אתגר לא קטן למצוא את האיזון והרוגע בעולם המטורף הזה, לשים פוקוס על מה שחשוב לנו באמת ולתת לו מקום בחיים שלנו, אבל זה אתגר ששווה לקחת אותו בשתי ידיים.

פרקים נוספים:

בעלי חיים מעניקים חיים

בעלי חיים, במיוחד כלבים, מביאים לחיינו חום, אהבה ונאמנות. הם מספקים אהבה ללא תנאי ומלמדים אותנו חמלה. הקלטתי קטע קצר המוקדש להם.

התשובות בתוכנו

זה נשמע קלישאה ואני חושבת שתשובה חד משמעית לא תינתן פה, אבל מה שכן אפשר להגיד בוודאות הוא שיש המון דברים שאנחנו לא סומכים מספיק…

התחלות חדשות

ההשראה לפודקסט של היום הוא מתוך הסרט וונדר "התחלה חדשה נותנת לנו הזדמנות לחשוב על העבר, לשקול את הדברים שעשינו וליישם את מה שלמדנו מהדברים…

רפאו את עצמכם – רפאו את העולם

זה נשמע קצת קלישאה, נכון, אבל כיום ככל שהמדע חוקר יותר ויותר את עולם האפיגנטיקה, הקלישאה הזאת הופכת להרבה יותר מקלישאה. זה הופך להיות מציאות…
דילוג לתוכן