העולם השתנה ואיתו הגישה לחיים

כנסו להאזנה

כבר הרבה זמן שלא הקלטתי פרקים חדשים. העולם שלנו השתנה ואיתו הגישה שלי לחיים.

כולנו חיים בתקופה שמלמדים אותנו להצטיין. לשאוף להיות מצויינים בלימודים, בעבודה, בהורות, בזוגיות ובכל פן שפוגש אותנו במהלך החיים. גם אני לאורך החיים שאפתי להגיע למקום הזה, למרות הרצון הכל כך גדול שהיה לי באותה תקופה, הספרים, הסדנאות, הטקסים היומיים שיצרתי לעצמי, האובססיה שפיתחתי לנושא הזה, בפועל התוצאות שלי היו די ממוצעות ומאוד כעסתי על עצמי שאני לא מצליחה להגיע ליותר, כי מגיע לי יותר לא?

האמת היא שעמוק בפנים, לא באמת האמנתי שמגיע לי יותר.

בהסתכלות לאחורה, עם כל התסכול והקשיים, יצרתי וחייתי את החיים שלי לפי החוקים שלי ועל זה אני שמחה ומודה.

מאז הפרק האחרון שהקלטתי העולם שלנו השתנה. הקורונה הגיעה והמון דברים הגיעו ביחד איתה. אנשים גילו סוף סוף שאפשר ואפילו רצוי לעבוד מהבית…משהו שלפני עשור פלוס הצבתי לעצמי כמטרה, אז אני שמחה שהיום זאת אופציה שנפתחה ליותר אנשים, כי זה מאפשר לאנשים קצת יותר חופש וקצת יותר גמישות בחיים שלהם וזה סופר חשוב, כי הזמן שלנו בעולם הוא קצוב…רואים זה אפילו חרוז.

המון עיניים נפקחו לרווחה. אנשים גילו דברים על העולם, על החברה, על השלטונות.

ועם כמה שזה מרגיש שהמציאות היום שונה מאוד, והיא באמת השתנתה בכל מיני מובנים, היא גם נשארה אותו דבר בדברים שחשובים באמת. רוב האנשים עדיין עסוקים בלעבוד ולגדל משפחות ולהרוויח כסף ולרוב האנשים שנמצאים במירוץ הזה לא נשאר זמן כמעט לשום דבר אחר. ובטח שמתם לב בתקופת הסגרים שפתאום היה לכולנו פסק זמן, לא מעט אנשים עשו חישוב מסלול מחדש על החיים שלהם, כי סוף סוף היה להם את הזמן לעצור רגע ולחשוב.

וחשוב שניצור את זה לעצמנו. כמו שלמדים בהתנהלות נכונה של כספים קודם כל לשלם לעצמנו לפני שאנחנו מתחילים לחלק את הכספים למיסים וחשבונות, גם פה, חשוב שקודם כל נפנה זמן לדברים החשובים בחיים. וכשאני אומרת הדברים החשובים, כל אחד יחליט מה הדברים החשובים עבורו וגם להבין מה כרגע נעשה על אוטומט והוא לא באמת חשוב, למשל משהו מהותי בעיניי הוא להתנתק מכל מיני דברים שעושים לנו פחות טוב, כמו המצב ערוצי החדשות, שלא באמת מחדשים משהו, אלא מתחזקים את הקיים ומספקים לאוכלוסייה עוד דברים לחשוש מהם ועוד טרגדיות.

למה צריך להיות מעודכנים בכל זה? איך זה תורם למשהו? הכותרות משתנות, אבל אין חדש תחת השמש.

הזמן הזה למשל יכול לשמש ללימוד של משהו שהרבה זמן רציתם ללמוד ולא יצא לכם, או עוד זמן איכות עם חברים ומשפחה, או זמן לעצמכם, כי בדרך כלל יש נטייה לשכוח את עצמנו.

זה אתגר לא קטן למצוא את האיזון והרוגע בעולם המטורף הזה, לשים פוקוס על מה שחשוב לנו באמת ולתת לו מקום בחיים שלנו, אבל זה אתגר ששווה לקחת אותו בשתי ידיים.

פרקים נוספים:

מגיפת החוסר בעולם השפע

כיום רוב אוכלוסיית העולם נמצאת במצב הזה…מצב של חוסרים תזונתיים ורוב האנשים בכלל לא מודעים לזה. זה לא קשור לכמה אתם אוכלים, זה קשור בעיקר…

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…

הקול האישי שלכם

לא תמיד מי שאנחנו בחיים האמיתיים משקף את מי שאנחנו בעומק שלנו – מי שאנחנו בתוך תוכנו. אתם יודעים, החלקים שקיימים בנו שרק מי שבאמת…

ישר מהלב

בתקופה האחרונה אנחנו חיים בתקופה כזאת שאנשים הפכו להיות יותר במודעות. מודעות עצמית ברבדים שונים. ברגע שאנחנו נכנסים לתוך העולם הזה של התפתחות אישית ומודעות…
דילוג לתוכן