ההבדל בין מוצר טיפוח "טבעוני" למוצר טיפוח "נטול אכזריות"

לכאורה אם לא מתעמקים יותר מידי, זה יכול להרגיש שמוצר טבעוני ומוצר נטול אכזריות זאת דרך שונה להגיד את אותו הדבר ומכיוון שלא כך הדבר, חשוב לי לעצור שניה על מנת לדייק מה ההבדלים בין השניים.
מוצרים טבעוניים אלו מוצרים שאינם מכילים מרכיבים שמקורם מן החי.
אין פה עיגול של פינות.
יכול להיות שתמצאי כל מיני מוצרים שמעידים על עצמם בין היתר שהם מותגים טבעוניים, כלומר המוצרים שלהם לא מכילים רכיבים מעולם החי, אך בפועל על הפורמולות של המוצרים שלהם כן נוסו על בעלי חיים, כלומר המוצרים לא נטולי אכזריות.
מוצרים נטולי אכזריות אלו מוצרים שלא נוסו על בעלי חיים, אך לא בהכרח מוצרים המכילים רכיבים טבעוניים.

רכיבים טבעוניים

זה אולי יכול להפתיע, אבל לא כל הרכיבים שבעולם הטיפוח מקורם מעולם הצומח.
שעוות דבורים ודבש הם דוגמה לרכיבים כאלה. בעולם הקוסמטיקה הטבעית יש שימוש יחסית גדול בשעוות דבורים שהמטרה שלה היא למצק את התערובת של המוצר.
אפשר למצוא אותה בדאודורנטים מסוג סטיק, בשפתונים ולעיתים גם במוצרים שהם לא מאוד מוצקים.
למה השעווה לא נחשבת טבעונית? כי מיוצרת על ידי דבורים הפועלות בכוורות ומשמשת אותן לבניית חלות דבש, מה שאומר שהיא אינה עומדת בתקן להיות מוצר שאינו מן החי.
מוצרים שמכילים חלב ממקורות מהחי, מוצרים המכילים ג'לטין, פרופוליס, צבעים שונים כמו כרמין (carmine) שהמקור שלו מחיפושיות, מוצרים שמכילים כולסטרול, חומצה סטארית, קולגן, פוליפפטידים, חומצה לינולאית, לציטין, קרטין, לנולין, גואנין ועוד…
אם אתם רוצים להעמיק, אני ממליצה בחום לקרוא את המידע בקישור הזה.

אכזריות כלפי בעלי חיים

זה תמיד היה נראה לי מעוות לקחת בעלי חיים תמימים ולנסות עליהם כל מיני דברים ולבדוק מה זה עושה להם, במיוחד כשמדובר במשהו שהוא לא חיים ומוות כמו קוסמטיקה, יש כל כך הרבה סבל מיותר שיכול להימנע, כיוון שהטבע שלנו מעניק לנו המון אפשרויות טובות, לא מזיקות שעושות את העבודה.
אני קיבלתי את ההחלטה הזאת לפני שנים שאני לא רוצה לתת יד לאכזריות ויש לא מעט חברות שבחרתי לא לפרנס ולחזק דווקא את אלו שחשוב להן להוריד את האכזריות מהשולחן שלהן.
עם הזמן למדתי גם להכין לעצמי כמה ממוצרי הקוסמטיקה, כך שאני יודעת בדיוק מה נכנס לתוכם ואלו שלא, אני רוכשת ומחפשת את התווית שמעידה על כך שמדובר במוצר שאף בעל חיים לא היה צריך לסבול עבורו.

מה אני בוחרת לעשות?

אני את המוצרים שלי אוהבת טבעוניים ונטולי אכזריות. הרבה מהדאודורנטים גם הטבעיים מכילים שעוות דבורים, דבר שגרם לי לחפש דרך ליצור לעצמי דאודורנט אפקטיבי ללא הרכיב הזה כלל.
כיום אני מכינה לעצמי דאודורנט שהוא 100% טבעוני וטבעי ונטול אכזריות, אלא אם כן אתם לוקחים בחשבון את הניסויים שעשיתי על עצמי ועל הסביבה הקרובה שלי ? מבטיחה לכם שאף אחד מאיתנו לא סבל.
אני קוראת את הרכיבים שעל גב המוצרים ומחפשת גם את הסימון של הארנב שמראה שהמוצר לא נוסה על בעלי חיים. בחלק מהמוצרים יהיה כתוב לכם "Cruelty-Free".
חלק ממוצרי הקוסמטיקה קיבלו גם את הסימון של ויגן פרנדלי שאומר שהמוצר הוא מוצר המכיל רכיבים טבעוניים.
עכשיו כשההבדל ברור, אני מזמינה אותך לשתף אותי באיזה מוצרים את משתמשת? האם הם טבעוניים? נטולי אכזריות? האם גם וגם?

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

אם יש משהו שיכול ממש להכניס אותי לתסכול ועצבות זה לראות כל כך הרבה אנשים שרוצים לשמור על הבריאות שלהם ושל ילדיהם ובלי לדעת, גורמים…
יש את הימים האלה שמרגישים חוסר משמעות לחיים ולכל מה שקורה מסביב. מה הטעם? כאילו אין משמעות לכלום. הרי הכל בסופו של דבר זמני.
דילוג לתוכן