מה זה דאודורנט אבן קריסטל?

דאודורנט אבן קריסטל

דאודורנט קריסטל זה דאודורנט המורכב מרכיב אחד.
הוא מיוצר ממלח מינרלי טבעי המכונה אלום אשלגן, והמלח הזה הוכח שהוא בעל תכונות אנטי מיקרוביאליות.
יש הטוענים שהוא שימש כדאודורנט ברחבי העולם מאות שנים וכיום הוא די פופולרי באזורים שונים באסיה ובאירופה.
המנגנון שלו פועל על הפחתת מספר החיידקים, כיוון שהוא אנטי מיקרוביאלי. ככל שיש פחות חיידקים על האזור באיזור בית השחי, יווצר פחות ריח של זיעה.
באשר לאנשים עם עור רגיש, יש יתרון ברכיב בודד, כי ככל שיש פחות רכיבים, יש פחות סיכוי לחומר שיכול ליצור רגישות בעור ו/או לתגובה אלרגית, וזה נכון כמובן גם למזונות ורגישות של מערכת העיכול.
הדאודורנטים הנפוצים בשוק מכילים הרבה רכיבים.

 

איך תדעו מה הדאודורנט שלכם מכיל?

על גב האריזה קיימת רשימת רכיבים. בדרך כלל הרשימה תופיע באנגלית וככל שהדאודורנט יותר תעשייתי, סביר שהוא יכיל רכיבים שלא תדעו מהם.
אם מדובר בדאודורנט שאתם משתמשים בו על בסיס קבוע, ההמלצה שלי היא להקדיש זמן לשבת ולקרוא את כל הרכיבים ולחקור מה כל אחד ואחד מהם.
ואם נחזור לדאודורנט הקריסטלי, הוא מבוסס על אלום אשלגן שהוא מלח מינרלי טבעי, התרכובת הספציפית היא הידרט-אלומיניום-אשלגן-סולפט (אלומיניום אשלגן סולפט).
רק בגלל שזה טבעי, זה לא אומר שזה בטוח ובריא לשימוש.
חשוב לדעת שהמרכיב המינרלי אלום אשלגן שעליו מבוסס הדאודורנט זה מרכיב שלא נחקר באופן נרחב.
כל צורות האלום עלולות לגרום לגירוי של העור וגם לקרומים ריריים במידה ומגיע בטעות לחלקים שהם לא בית השחי.
היצרנים נוטים לטעון שההבדל בין דאודורנטים המכילים אלומיניום לאלום אשלגן הוא שאלום אשלגן הוא מולקולה גדולה בהרבה כך שהיא אינה נספגת על ידי העור.
עם זאת יש להטיל ספק בכך כאשר חברות התרופות בוחנות את השימוש באבקות מבוססות אלום כאלטרנטיבה לחיסונים הניתנים להזרקה, בשל תכונותיה המסייעות לרכיבים אחרים להיספג בעור ולהיות פעילים בגוף.

 

דאודורנט אבן קריסטל בטוח לשימוש?

התשובה כפי שציינתי עד עכשיו מוטלת בספק, כיוון שעד היום יש מחלוקת האם אלומיניום בדאודורנט מזיק לנו או לא, אך למי מכם שעבר לאבן קריסטלית כדי להימנע מאלומיניום, תדעו שאלום אשלגן שממנו עשוי האבן הקריסטלית מכיל אלומיניום, ולגבי הספיגה שלו לגוף, גם פה יש מחלוקת ולא נעשו מספיק בדיקות ומחקר.
לרוב יציינו כי הם נקיים מכלורוכידרד מאלומיניום, כלורוהידרוקסיד מאלומיניום וזירקוניום אלומיניום. היצרנים נוטים לטעון כי ההבדל הוא שאלום אשלגן (שמרבית הדאודורנטים הקריסטליים עשויים ממנו) הוא מולקולה גדולה בהרבה, ומובן שאינה נספגת בעור אנושי.
עם זאת יש להטיל ספק בכך כאשר חברות התרופות בוחנות את השימוש באבקות מבוססות אלום כחלופה לחיסונים הניתנים להזרקה, בשל תכונותיה המסייעות לרכיבים אחרים להיספג בעור ולהיות פעילים בגוף.
לסיכום, מוצרים "נקיים מאלומיניום" אלו מוצרים שלא מכילים את החומרים:
potassium aluminum sulfate
aluminum zirconium
aluminum chloride
aluminum chlorohydrate
aluminum hydroxybromide
alum/potassium alum

 

ומה לגבי הרגישויות?

חשוב לזכור שהכימיה של הגוף של כולם שונה, כמו שלא כל סוג מזון מגיב זהה בגוף של כולנו, וכל בושם נקלט על גוף שונה אחרת, כך שלא כולם הולכים להגיב גם לדאודורנטים טבעיים או באותה צורה.
אני רוצה לעודד אתכם לנסות ולא להסיק על סמך שימוש בדאודורנט טבעי שלא צלח אם מבחינת רגישות או מבחינת יכולת הבלימה של הריח הלא נעים, שכל הדאודורנטים הטבעיים יגיבו באופן זהה.
הפורמולות בין דאודורנט לדאודורנט משתנות ויכולות להשפיע על האופן שבו הגוף שלכם מגיב לדאודורנט.
הדאודורנט שלי עבר המון גלגולים במטרה לשפר את העמידות שלו ולבלום מצבי רגישות.
הוא כמובן גם לא נוסה על בעלי חיים, אלא על עצמי והסביבה הקרובה שלי וכיום, כבר על המון לקוחות מרוצות.
אם אתם מעוניינים לנסות דאודורנט טבעי שאני מכינה בעצמי, בעמוד הזה תוכלו לקבל את כל הפרטים.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

לכולם יש שאיפות ומטרות שהם רוצים להשיג. מטרות כמו למצוא עבודה חדשה, לצאת מזוגיות לא טובה או אולי למצוא זוגיות טובה. מטרות בריאותיות כמו להתחיל…
איך מאבחנים את האוסטאופורוזיס ומה הרפואה המערבית מציעה לעשות כטיפול במחלה. לא מדובר רק בפתולוגיה של הגיל המבוגר אלא גם לגיל הצעיר.
התחלת להיות טבעונית ומצאת את עצמך מעלה במשקל? הנה כמה סיבות נפוצות למצב הזה ומה כדאי לעשות כדי ליצור שינויים.
דילוג לתוכן