מה המשמעות?

כנסו להאזנה

מה המשמעות של כל זה? מה המשמעות של החיים?

אני חושבת על החיים הרבה לאחרונה. כולנו עוברים תקופות זמן שבהן איננו בטוחים מהי מטרת חיינו, או אם בכלל יש כזו. או אולי איבדנו את הדרך, ולא יודעים לאן ללכת.
האם מטרת חיינו היא לחיות בצורה מלאה ככל האפשר? לחיות עם מטרה? לחיות עם תשוקה?

לכולנו יש את הרצון הזה לחיות את החיים במלואם. אבל לפעמים אנחנו לא יודעים איך לעשות את זה ואנחנו הולכים לאיבוד. אנחנו מסתכלים סביבנו ורואים את כולם חיים את החיים במצב של טייס אוטומטי. אולי הם פשוט מקבלים את החיים כפי שהם וחיים על מצב ברירת מחדל, אבל אני מאמינה שיש סיבה לכל אדם שחיי על הפלנטה הזו להיות כאן. אם זה שיעורים אישיים שעל האדם ללמוד ו/ או עזרה לכלל האנושות.
לכולנו יש מה להציע למרות שלא תמיד זה מרגיש ככה. לפעמים צריכים ללכת לאיבוד, כדי שנוכל למצוא את עצמנו שוב. ואם להיות פרקטית, בעיניי המשמעות היא למצוא משהו שיגרום לכם לרצות לקום בבוקר ולהישאר ערים מרוב התלהבות שזה חלק מחייכם.

– ויקטור פרנקל בספרו "אדם מחפש משמעות" טוען שחיינו חיים חסרי משמעות אם אין לנו תחושת תכלית בעולם. הוא טוען שהחובה של כל אדם היא למצוא משמעות לחייו, ושתחושת הריקנות של הרבה אנשים מכירים גורמת להם לפתח התמכרויות שרק מחמירות את תחושת הריקנות.

– כשמרגישים שפועלים לקראת משהו שבאמת חשוב, זה מעלה את הסיפוק והאושר.

– אין תשובה אחת נכונה או משהו שראוי יותר מהשני למה שעבורנו יוצר משמעות. זה עלול להשתנות עם הזמן, אנחנו גדלים, משתנים ורואים את העולם בעיניים אחרות.

פרקים נוספים:

הקול האישי שלכם

לא תמיד מי שאנחנו בחיים האמיתיים משקף את מי שאנחנו בעומק שלנו – מי שאנחנו בתוך תוכנו. אתם יודעים, החלקים שקיימים בנו שרק מי שבאמת…

תהיו אתם

בעידן שכל אחד מנסה להיות מישהו אחר להתאים את עצמם לסביבה, חשוב שניה להזכיר לעצמכם מי אתם ומה נכון לכם.

מי אלו אמפתים?

אמפתים הם בין 1-2% מהאוכלוסייה. אלו אנשים שלא פשוט להם כל כך בחיים, אבל הם מלאים במתנות עוצמתיות במיוחד. מי אלו האמפתים? איך לדעת אם…

התשובות בתוכנו

זה נשמע קלישאה ואני חושבת שתשובה חד משמעית לא תינתן פה, אבל מה שכן אפשר להגיד בוודאות הוא שיש המון דברים שאנחנו לא סומכים מספיק…
דילוג לתוכן