מה המשמעות?

כנסו להאזנה

מה המשמעות של כל זה? מה המשמעות של החיים?

אני חושבת על החיים הרבה לאחרונה. כולנו עוברים תקופות זמן שבהן איננו בטוחים מהי מטרת חיינו, או אם בכלל יש כזו. או אולי איבדנו את הדרך, ולא יודעים לאן ללכת.
האם מטרת חיינו היא לחיות בצורה מלאה ככל האפשר? לחיות עם מטרה? לחיות עם תשוקה?

לכולנו יש את הרצון הזה לחיות את החיים במלואם. אבל לפעמים אנחנו לא יודעים איך לעשות את זה ואנחנו הולכים לאיבוד. אנחנו מסתכלים סביבנו ורואים את כולם חיים את החיים במצב של טייס אוטומטי. אולי הם פשוט מקבלים את החיים כפי שהם וחיים על מצב ברירת מחדל, אבל אני מאמינה שיש סיבה לכל אדם שחיי על הפלנטה הזו להיות כאן. אם זה שיעורים אישיים שעל האדם ללמוד ו/ או עזרה לכלל האנושות.
לכולנו יש מה להציע למרות שלא תמיד זה מרגיש ככה. לפעמים צריכים ללכת לאיבוד, כדי שנוכל למצוא את עצמנו שוב. ואם להיות פרקטית, בעיניי המשמעות היא למצוא משהו שיגרום לכם לרצות לקום בבוקר ולהישאר ערים מרוב התלהבות שזה חלק מחייכם.

– ויקטור פרנקל בספרו "אדם מחפש משמעות" טוען שחיינו חיים חסרי משמעות אם אין לנו תחושת תכלית בעולם. הוא טוען שהחובה של כל אדם היא למצוא משמעות לחייו, ושתחושת הריקנות של הרבה אנשים מכירים גורמת להם לפתח התמכרויות שרק מחמירות את תחושת הריקנות.

– כשמרגישים שפועלים לקראת משהו שבאמת חשוב, זה מעלה את הסיפוק והאושר.

– אין תשובה אחת נכונה או משהו שראוי יותר מהשני למה שעבורנו יוצר משמעות. זה עלול להשתנות עם הזמן, אנחנו גדלים, משתנים ורואים את העולם בעיניים אחרות.

פרקים נוספים:

ישר מהלב

בתקופה האחרונה אנחנו חיים בתקופה כזאת שאנשים הפכו להיות יותר במודעות. מודעות עצמית ברבדים שונים. ברגע שאנחנו נכנסים לתוך העולם הזה של התפתחות אישית ומודעות…

מה המשמעות?

בספר "האדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל, פסיכיאטר ששרד את השואה טוען שהחובה של כל אדם זה למצוא משמעות לחייו. איך מוצאים את המשמעות לחיים?

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…

החשיבות של ויטמינים

בואו נתחיל מזה שויטמינים הם לא דבר מסוכן, שבתור מזון, אתם כבר יודעים שזה לא מסוכן, אלא אפילו מבורך, אבל כתוסף? יהיו אנשים שיחלקו על…
דילוג לתוכן