למה החלטתי להשתיק את הפיד שלי

כנסו להאזנה

האמת, לא את כולו.
בתקופה האחרונה אני עובדת המון על להיות נוכחת ומודעת למחשבות שמתרוצצות לי בראש.
וכן, אני מאמינה שמתי שהבפנים שלנו מתחיל להשתנות גם המציאות שלנו כלפי חוץ משתנה, ועל זה אני עושה לא מעט עבודה, אך חשוב לשים לב גם מה נכנס פנימה. המדיה החברתית מכניסה המון דברים פנימה, ולא תמיד אנחנו במודעות לזה.
מה שהחלטתי לעשות, במקום להתנתק לגמרי, הוא כן לאפשר לעצמי להיות במדיה החברתית, אבל בתנאים שלי. בא לי לראות דברים שעושים לי לחייך, שנותנים לי השראה ומוטיבציה, בא לי לראות עדכונים מאנשים קרובים אלי שאנחנו מכירים גם בחיי היום יום, אז מה שהחלטתי לעשות הוא תהליך של סדר, לא רק פיזית של החדר או הבית, לא רק סדר בזמן שלי ובכל המשימות שיש לעשות, אלא גם סדר בדברים אליהם אני נחשפת ברמה היומית.
מה שקורה הוא שבעידן הזה של השיתופים, אם דרך טקסט, תמונות או וידאו…אנשים בוחרים לשתף דברים שנוגעים להם, שמעניינים אותם, או דברים אישים, עסקיים וחלקם בוחרים לשתף את הדברים עליהם הם שמים פוקוס, חלקם מתמקדים בקושי, בכאב, בכל מה שלא צודק וכל מה שלא הוגן.
מבינה אותם.
מכירה את המקום הזה. גם אני הייתי במקום הזה, ויש ימים שאני עדיין חיה במקום הזה, במיוחד כשאני רואה איזה משהו בפייסבוק על בעלי חיים וכל הזוועות הנוראיות שבני אדם מעבירים אותם, ואני עדיין מידי פעם מוצאת את עצמי אומרת דברים שממש לא מייצגים את אורית שאני רוצה להיות, דברים שלא משרתים אותי בכלל, דברים שאין לי כל כך מה לעשות איתם, כמו למשל "למה כל הנהגים על הכביש נוהגים כמו משוגעים?", שזאת הכללה לא רלוונטית. נכון, יש נהגים שחושבים שהם היחידים על הכביש, אבל זה לא כולם, וגם מה זה עוזר להתמקד בזה? חוץ מעצבים ותסכול, זה לא נותן יותר מידי, הרי זה לא שאני יכולה עכשיו לגרום לכל הנהגים על הכביש לנהוג בצורה יותר אדיבה, נכון?
אז היום אני בוחרת להיות יותר במודעות למחשבות שלי, אני שומעת את המילים שאני מוציאה מהפה, ולפעמים גם מספיקה לשמוע אותן לפני שיוצאות ובוחרת להגיד משהו אחר, משהו יותר מועיל ובונה.
אין שום דבר טוב בלהתמקד בכל הרע שקיים בחיים, אלא אם כן אתם יכולים לשנות אותו, ואם אתם יכולים, לכו על זה ושבו ותחשבו מה הדברים שאתם יכולים לעשות כדי ליצור שינוי ותפעלו.
אם אין לכם אפשרות לשנות, מה שקורה ברוב המקרים, מה הטעם להתמקד בזה? חוץ מלגרום לכם להרגיש כעס, או עצב, או תסכול, או כל רגש שתבחרו שלא בדיוק משרת אתכם, זה לא יעשה יותר מידי.
זה המקום לנקות. לעשות סדר. לבחור להיות מודעים ולהרחיק את הדברים שנכנסים פנימה ומשפיעים לרעה על החיים שלכם.
אם נחזור לרגע למדיה החברתית, בחרתי בימים האחרונים להשאיר לי בפיד פוסטים של אנשים שאני נהנת לקרוא אותם, שהם מעלים לי חיוך שיוצא לי לראות משהו שלהם.
אנשים שבוחרים לשים את הפוקוס במקומות הנכונים. במקומות שבהם הם באמת יכולים להשפיע. יכולים לעשות טוב.
גם לספר בדיחה, זה להשפיע. זה לגרום לכל מי שנתקל בזה לצחוק. ואתם יודעים מה אומרים? צחוק זה בריא!
השפעה הפכה למילה כל כך גדולה היום. היא מתקשרת ככזאת השייכת לאנשים שמשנים אנשים אחרים ב-180 מעלות, ומשוייכת לכל מיני גורואים ויחידי סגולה.
אז לא, השפעה לא שייכת רק להם, השפעה היא השפעה. לאדם הזה שראה את הוידאו שלכם ששיתפתם בו משהו וזה גרם לו לעצור שניה לחשוב שוב על סיטואציה שקרתה לו אתמול ולהסתכל על הדברים אחרת, השפעתם המון.
או השיר שבחרתם לשתף עם חבר, יתכן וחימם לו את הלב, כי זה מראה שחשבתם עליו, והוא באותו יום הרגיש כל כך בודד ואפילו לא ידעתם על זה.
אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה זה יכול לעשות לצד השני ומה היה המצב שלו כשהוא נתקל בכם, אם וירטואלית או בחיים עצמם.
נחזור שניה להשתקה של הפיד,
בפייסבוק יש כפתור להוריד מעקב, מכירים אותו?
הוא מאפשר לכם להפסיק לראות פוסטים של אדם מסויים מבלי לאנפרד אותו, כלומר, מבלי להוציא אותו מרשימת החברים שלכם. הסרת מעקב משאירה את האדם בחברים שלכם, פשוט בפיד שלכם הפוסטים שהוא כותב לא יוצגו.
הרבה משתשמים באופציה הזאת של הסרת מעקב כמובן, אבל אף אחד לא אומר את זה כל כך בקול.
הרי אם בכפתור הזה לא היה שמיש, פייסבוק לא היו משאירים את הפונקציה הזאת כל כך הרבה זמן.
אבל זאת אופציה נפלאה, כי היא מאפשרת לכם לשלוט בצורה טובה יותר בדברים שאתם כן רוצים להיחשף אליהם ולהוריד את המעקב ממה שלא בא לכם להיחשף אליו.
זה רלוונטי גם לעמודים וקבוצות שאתם נמצאים בהם והתכנים שבהם יוצרים בכם כיווץ.
זה סוג הסדר שאפשר לעשות במדיה החברתית, ואני ממליצה לכם לנסות את זה וכמובן לשוב ולספר לי איך עובד עבורכם.

פרקים נוספים:

אמונות מגבילות

איך מזהים אמונות מגבילות? על השאלה הזאת אני מנסה לענות הפעם מתוך תובנות מחיי האישיים וגם ממקורות שונים שלמדתי במהלך החיים.

הקצב אומנם מטורף, אבל אתם לא חייבים לזרום איתו

כיצד הקצב המהיר של החיים המודרניים יכול להיות כל כך מלחיץ וכל כך לא הגיוני. הוא גורם לאנשים להרגיש עסוקים ועייפים כל הזמן. בנוסף, הוא…

דיאטת מידע

די להיות עסוקים בלהקשיב לכולם. למיליוני הרצאות, סרטונים של מנטורים וכל מי שבא להנחות אתכם איך לחיות את החיים שלכם. זה כולל גם אותי! אני…

העולם השתנה ואיתו הגישה לחיים

כולנו חיים בתקופה שמלמדים אותנו להצטיין. לשאוף להיות מצויינים בלימודים, בעבודה, בהורות, בזוגיות ובכל פן שפוגש אותנו במהלך החיים. גם אני לאורך החיים שאפתי להגיע…
דילוג לתוכן