למה אנשים לא מיישמים את מה שהם יודעים

למה אנשים לא מיישמים את מה שהם יודעים

אנחנו חיים בעידן כזה של שפע.יש לנו שפע של אוכל, של מידע, של פרסומות, של מוזיקה, של ספרים, של אפשרויות והזדמנויותומעבר לזה שזאת זכות גדולה להיות בכדור הארץ בתקופה הזאת של שפע ושכלולים,אנשים מרגישים מעט מוצפים וכנראה שלא סתם מגדירים יותר ויותר אנשים עם הפרעות קשב,בינינו, איך אפשר לא להיות עם הפרעות קשב עם כל הקצב המהיר וכמות המסרים והאופציות האפשריות שנמצאות סביבנו בכל רגע?

 

אנחנו רוצים להספיק יותר

אני רואה את זה על עצמי ועל הסביבה שמקיפה אותי שאנחנו רוצים להספיק יותר,ללמוד כמה שיותר, יש שפע של מידע (רק ביוטיוב תוכלו למצוא כ"כ הרבה הרצאות במגוון גדול מאוד של נושאים וכל יום עולים עוד ועוד סרטונים חדשים ומצויינים),רק שבעקבות העידן הזה קרה לנו משהו (מעבר להפרעות קשב),בעידן הזה אנשים הפכו להיות הרבה יותר פסיביים.כולם רוצים ללמוד עוד, לשמוע עוד הרצאות, לקרוא עוד ספרים ולהפוך לתלמידים נצחיים (שזה דבר מצויין אגב, כי אתם ממלאים את המחשבות שלכם בתכנים שיכולים מאוד לקדם אתכם) אך הבעיה בפסיביות הזאת היא שבדרך כלל לא מגיע השלב שבו מיישמים את מה שלומדים.בלי יישום, לא יהיו תוצאות!

 

ככה המערכת הרגילה אותנו

כן כן, זה כ"כ ברור ועם זאת, כ"כ נפוץ.נפוץ עד לרמה שזה גורם לתסכול.אבל תחשבו על זה, מרגע שנולדנו המערכת הרגילה אותנו להיות בעמדה כזאת,בגן, בבית הספר, בלימודים הגבוהים.זה לא אומר שיש תירוץ כרגע להמשיך עם זה, כי ככה המערכת הרגילה אותנו,זה רק אומר שכרגע שמודעים לזה, צריך ליצור שינוי, כי רק אנחנו יכולים ליצור שינוי בחיים שלנו, זה נקרא לקחת אחריות על החיים שלנו ואף אחד לא יעשה את זה במקומנו. מעבר לזה שהורגלנו לזה, העידן הזה של ההצפה גורם לנו לעבור מדבר לדבר, בלי שהספקנו למצות אותו.מיקוד הפך לדבר מאתגר.

 

חשוב שתבצעו כמה פעולות:

כדי להתחיל ליישם את מה שאתם כבר יודעים או ליישם את הדבר שממש עכשיו למדתם חשוב שתבצעו כמה פעולות: להחליט שאתם לוקחים אחריות על החיים שלכם ועל התוצאות שאתם מקבלים.אתם רוצים ליצור תוצאות אחרות ממה שאתם מקבלים כרגע? אתם חייבים לשנות את הפעולות שאתם עושים, כי הפעולות הנוכחיות הובילו אתכם לתוצאות הנוכחיות. לבחור דבר אחד שבו אתם מתמקדים כרגע ולא לעבור לדבר הבא עד שלא מיציתם את הדבר הנוכחי עד הסוף.זה אומר שאם עכשיו אתם קוראים ספר מסויים עם מידע שאתם רוצים ליישם, אתם לא קוראים עוד ספרים במקביל, או שומעים עוד הרצאות במקביל, אלא מקדישים את הזמן המיועד ללמידה רק לספר הנוכחי.מכל פרק תיקחו את הדברים שאתם רוצים להתחיל ליישם ועד שאתם לא מיישמים אותם, אתם לא עוברים לפרק הבא, אחרי שאתם מיישמים את הפרק הזה, תעברו לפרק הבא ותיישמו גם אותו.סיימתם לקרוא את הספר? תחזרו עליו שוב ותוודאו שמה שלמדתם הופך להיות חלק מהיום יום שלכם.אם אתם לומדים מהרצאה, אז לפני שאתם עוברים להרצאה הבאה, תיישמו את הנוכחית ותצפו בה כמה פעמים.מה שמוביל אותי לנקודה הבאה: תרגול!ℜ תרגול זה אחד הדברים הכי חשובים שיגרמו לכם להצליח.תרגול מביא למצויינות, תרגול יהפוך משהו שתחילה הרגיש לכם קשה ואולי אפילו לא אפשרי עבורכם, למשהו פשוט וקל. באנגלית יש לזה ביטוי מדוייק: you will own it,או בעברית, זה יהפוך להיות בבעלות שלכם, או יותר נכון להגיד, זה יהפוך להיות חלק מכם.התרגול הוא מה שעושה את ההבדל האמיתי, אך תרגול דורש מכם סבלנות והתמדה וכדי להיות בטוחים שאתם נשארים ממוקדים, סבלניים ומתמידים כדאי מאוד ליצור לעצמכם סוג של מעקב ע"י מסגרת מחייבת.ℜ מסגרת מחייבת אתם יכולים ליצור ביחד עם קבוצה של אנשים שלומדת ומיישמת ביחד, או על ידי חבר מחוייבות אחד.לא באמת צריך קבוצה שלמה, חבר אחד מספיק מחוייב זה דבר מצויין. הכוח של קבוצה הוא דבר חזק ואם יש אפשרות לקבוצה, אז למה לא?מה שחשוב הוא המעקב והמחוייבות.אגב, אתם יכולים גם להחליט שכל אחד לומד את מה שנכון עבורו, אך הדיווח והמעקב שלכם הוא קבוע. אתם מוודאים שכל אחד תרגל את מה שהיה אמור לתרגל.כל דבר יעבוד טוב כל עוד אתם מחוייבים לעצמכם ומחוייבים כלפי הצד השני או הקבוצה. אז זהו לפעם,אשמח לשמוע מכם איך זה עבד עבורכם,ואם יש לכם עוד רעיונות איך ליישם את הדברים שאתם כבר יודעים או לומדים, אתם מוזמנים לשתף.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

זה הסיפור האישי שלי ואני מספרת אותו כדי לעורר יותר מודעות. חיים ללא פירות וירקות. שמעתם על אנשים שחיים ככה?
דילוג לתוכן