מחלות אוטואימוניות ותזונה

מחלות אוטואימוניות ותזונה

מה גורם למערכת החיסונית לפעול “נגד הגוף”?
התשובה הקצרה: הגוף יצא מאיזון.
אבל מה זה האיזון הזה שכל הזמן מדברים עליו?
תנסו לחשוב על מחשב שיש לו המון המון באגים שרצים ברקע ובהתחלה פחות מרגישים אותם.
עם הזמן מצטברות עוד בעיות שרצות.
המחשב מתחיל לעבוד קצת יותר לאט ממה שעבד בעבר.
זה לא ממש גורם לכם לעשות ניקיון לדיסק או להריץ עליו אנטי וירוס או תוכנה שסורקת שגיאות ומנסה לסדר אותן, אתם ממשיכים באותו אופן, כמו שתמיד, עם התעלמות מוחלטת לזה שהמחשב שלכם נעשה יותר איטי.
הזמן עובר, אתם פותחים עוד כמה חלונות עם אתרים, מפעילים ברקע עוד תוכנה, שגורמת למשאבים שקיימים במחשב להיכנס למצב של עומס.
הבאגים והשגיאות עדיין קיימים ברקע, אבל אתם לא ממש מודעים אליהם וממשיכים באותה דרך.
בסופו של דבר, מתחילים לקפוץ מעין חלונות שגיאה, שדורשים התיחסות…
חלק מהאנשים בשלב הזה, יפעילו מחדש את המחשב וימשיכו כמו תמיד, חלק פשוט יעשו "אוקיי" וישכחו מחלונות שקפצו וחלק יבינו שהגיע הזמן לבדוק מה קורה עם המחשב ולעומק ולפתור את הבעיה.
ככה הגוף שלנו, הוא מאותת לנו. בהתחלה בדברים הקטנים שצצים פתאום ובהמשך, הוא מתחיל להביא ממש הודעות שגיאה שקופצות לנו מול העיניים ודורשות התיחסות…
אם גם פה בוחרים רק לשים פלסטר ולא לבדוק את הבעיה לעומק, יגיע המסך הכחול…מכירים? זה שיש עליו סמיילי עצוב או אם אנחנו חושבים על גוף האדם, תבוא מחלה שכבר ממש ממש לא נעים לחיות איתה, אבל היא תשאר שם בעקשנות רבה, עד שנחליט להתיחס.

 

ממשיכים באותה דרך?

מחלות אוטואימוניות אלה מחלות בהן יש המון דלקתיות.
דלקתיות היום נפוצה מאוד ובמקרים שרואים מדדי דלקת יחסית נמוכים, בלי שיש כל מיני סימפטומים מיוחדים, בדרך כלל מתעלמים מזה ולא מנסים לבדוק, אבל זה לגמרי סימן עבורכם שיש פה משהו שדורש טיפול.
משהו בגוף יצא מאיזון, הגוף לא בוחר סתם ככה יום אחד לתקוף את עצמו, ובמקום לטפל בזה על ידי החלשת הגוף והמערכת החיסונית, צריך להבין למה זה קורה.
מה הסיבות שבגללן הגוף שלכם יצא מאיזון?
האם אתם חשופים להמון רעלים?
יכול להיות שנחשפתם בעבר להמון רעלים?
מה המזונות שאתם מזינים את הגוף שלכם ביום יום?
האם הם כאלה שמביאים איתם עוד רעלים? כמו למשל דגים שמלאים בכספית, מוצרים מהחי (במיוחד כאלה עם אחוזי שומן גבוהים, כי ברקמות השומן מצטברים רעלים)
האם אתם אוכלים מזונות שמעודדים דלקת בגוף? כמו סוכר, שומן טראנס (מרגרינה, חטיפים וכל מיני מזונות מעובדים), מזונות מעולם החי, אלכוהול, גלוטן (אצל אנשים מסויימים), דגנים מעובדים (קמח לבן, פסטה לבנה, לחם לבן וכו'), שמנים צמחיים מבודדים (כלומר שמן שבדרך כלל משתמשים בו לבישול כמו שמן סויה, חמניות, תירס).
האם יש לכם חוסרים תזונתיים?
האם יש לכם רגישויות למזונות מסויימים?
האם העיכול שלכם תקין?
האם יש המון לחצים בחייכם? ומה המצב הרגשי שלכם באופן כללי?
ויש עוד מגוון גדול של שאלות הדורשות התייחסות ומחשבה.
זה אולי נשמע מאוד מורכב, אבל זה יושב על אותו בסיס של גורמים המוציאים את הגוף מאיזון ומה שזה דורש מכם, זה לפתח מודעות לעניין, להבין שיש קשר בין האופן בו אתם חיים, למצב הבריאותי שלכם.
זה דורש למידה ויישום שיעזור לכם לשנות את אורח החיים הנוכחי שלכם ואם אתם פחות בעניין של ללמוד את הדברים בעצמכם, אז תבקשו עזרה מאנשי מקצוע, כדי שהם יתנו לכם את הצעדים הדרושים לביצוע שיעזרו לכם לצאת ממעגל הקסמים הזה שרק מחמיר את מצבכם יותר ויותר.

 

ממה אפשר להתחיל?

 1. לעשות בדיקות דם ולבקש לבדוק מדדי דלקת, מצב הויטמינים בגוף ובדיקות צואה לבדיקת מצב המעיים.
  דרך הבדיקות האלה יהיה אפשר לראות האם יש טפילים ובקטריות לא רצויות, מה מצב העיכול ותמונה כללית של מצב הגוף והאם יש דלקת פעילה כרגע.
 2. כדאי לבדוק האם יש לכם רגישויות למזונות מסויימים שמשפיעים לרעה על הגוף שלכם.
 3. תאפשרו לעצמכם לישון 7-8 שעות בלילה. השינה חשובה!
 4. אם אתם נמצאים בהמון לחץ כל הזמן, חשוב לעשות משהו בנידון, כי ידוע היום שלחץ משפיע לרעה על הבריאות והוא מעודד מצבים של חולי.
  כאן תוכלו ללמוד איך להפחית לחץ.
 5. ספורט. כ"כ הרבה נאמר עליו וזה ידוע עד כמה ספורט חשוב לשמירה על הבריאות.
  אתם לא צריכים להתאמן לאולימפיאדה ואתם גם לא צריכים להתאמן שעות בחדר כושר. מספיק שתתחילו לחיות אורח חיים יותר פעלתני. צאו להליכות, תעלו במדרגות ותכוונו את עצמכם ליותר תזוזה במהלך היום.
 6. ניתן לבצע בדיקת מתכות כבדות כדי להבין מה מצבכם.
  הרעלה של מתכות כבדות יכולה להיגרם בעקבות כלי מטבח, קוסמטיקה, אכילה תדירה של דגים, סתימות מסוג אמלגם (אפורות) ועוד…

זה בידיים שלכם

כמובן שלא הבאתי לכם פה טיפול מקיף, כי זה גם מאוד אישי. כל אחד נמצא במקום שונה בריאותית, ואצל כל אחד יש טריגרים שונים שהובילו אותו לחולי.
מה שהבאתי לכם פה זה בסיס מצויין להתחיל ממנו, זה בסיס שיאפשר לגוף לכם לקבל יותר משאבים להתחיל ליצור ריפוי ולכם זה יתן יותר מושג מה קורה איתכם ואיך אתם יכולים לשפר את המצב הנוכחי בו אתם נמצאים.
אם אתם מתמודדים עם מחלה אוטואימונית, אל תרימו ידיים מראש.
תמשיכו ללמוד ולחקור את הנושא, כי יש המון מה לעשות! זה בידיים שלכם.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

אני מבינה את זה שהיום כולנו הרבה יותר עסוקים והיום יום שלנו מאוד עמוס ואינטנסיבי. הצורך הזה של חיסכון בזמן הפך להיות חלק מרכזי בסדר…
הרבה אנשים שואלים אותי למה טבעונים לא אוכלים דבש?התשובה הפשוטה והברורה היא: כי דבש מגיע מהחי גם כן! אבל אם רוצים להיכנס קצת לעומק ולהבין…
דילוג לתוכן