האלמנטים שבתוכנו

האלמנטים שבתוכנו

יש בנו עוד כמה רבדים מלבד הרובד הפיזי, כל הרבדים קשורים אחד לשני וביחסי גומלין אחד עם השני. אני נוהגת לכנות את הרבדים בשם "אלמנטים".

האלמנטים הם: פיזי, רגשי, מטלי ורוחני

האלמנט הפיזי

מייצג את המקום הכי חומרי ובסיסי שיש, כדי להביא אותו לאיזון, עלינו לדאוג לבריאות הגוף שלנו. לתת לו את התזונה הנכונה לו, לעשות פעילות גופנית מהנה ומחזקת, להפחית חשיפה לרעלים וע"י כך למנוע ממנו מצבי חולי.

האלמנט הרגשי

מייצג את מה שאנו חווים רגשית ויש לזה השפעה ניכרת על ההתנהלות שלנו בחיי היום יום. זה מתחיל בצורה בה אנו פותחים את הבוקר שלנו, אם זה בחיוך ורצון להתחיל את היום בידיעה שהוא יהיה יום נהדר, או במצב רוח רע וחוסר רצון לקום מהמיטה וציפייה שסוף היום או סוף השבוע יגיע כמה שיותר מהר. ממשיך בתחושות שלנו במהלך היום מול הסביבה שלנו וכלפי עצמו (כמו רגשות אשם שאנחנו לא מספיק זמן עם הילדים שלנו, לא אוהבים את הבוס שלנו, הבן או בת הזוג החליטו דווקא היום לעצבן אותנו דווקא! וכו'). לרגשות שליליים יש נטייה לגרום לנו לחפש פיצויים, לעיתים הפיצויים האלה יוצרים נזק קטן, אך לעיתים זה יכול להיות הרסני. זלילה על בסיס רגשי, התמכרויות שונות כמו: סוכר, אלכוהול, סמים, הימורים וכו', התנהגות חברתית משפילה (המגיעה מצורך לתשומת לב), דכאון ועוד…

האלמנט המנטלי

מייצג את המחשבות שלנו והדרך בה אנו תופסים את המציאות שלנו. דרך החשיבה שלנו וראית העולם בסופו של דבר יוצרת את המציאות בה אנו חיים. כאשר אנו מחליטים משהו מראש כמו: "תמיד הייתי שמנה וכנראה שתמיד אני אשאר שמנה", רוב הסיכויים שזה בדיוק מה שיקרה. הדפוסים המחשבתיים שלנו גורמים לנו להתנהג באופן מסוים, למשוך אלינו אנשים מסוג מסוים, ליצור לעצמנו סיטואציות שיובילו לתוצאות מסוימות (גם אם לא כל כך רצית בתוצאות האלו).

האלמנט הרוחני

לא מייצג בהכרח  אמונה ביושב במרומים או כל סוג אחר של אל קדוש, ישות קדושה או כל דבר אחר שעולה בראשך כרגע. האלמנט הרוחני מייצג את המטרה והיעוד בחיים. כאשר אנו חיים את המטרה שלנו, תחושת הסיפוק והאושר גדלים. השכבה הזו לא פחות חשובה משאר השכבות, אם עדיין אין לך מושג מה המטרה והייעוד שלך, חשוב לתת לזה זמן מחשבה ולבחון את התחביבים ואפילו לשאול את הסביבה מה לדעתם על פי ההכרות שלהם איתך מטרתך כאן בעולם. אני יודעת שיתכן וזה נשמע לך מעט הזוי, אך ברגע שמגלים את הדבר המסוים הזה שבגללו אנו כאן, מרגישים בבטן כמה זה נכון וגם זה ישפיע רבות על האופן בו חיים את חיים, כי מרגישים שחיים אותם ממקום של שליחות ונהנים מהעשייה עצמה.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

שאלה שנשאלתי על קטניות מונבטות ולא מבושלות: "את חושבת שצריך לבשל קטניות? כלומר להנביט אותן ואז לבשל? או שמספיק רק להנביט וזהו?" קטניות מכילות המון…
רוצות לדעת מה הסוד שלי לעור פנים בריא וקורן? אני יודעת שיש כמה נשים בקהל ששאלו אותי יותר מפעם מה אני עושה, ולמה שרק הן…
דילוג לתוכן