הרזיה ורעלים

הרזיה ורעלים

המון פעמים מתחילים תהליכי הרזיה ומתקשים מאוד לרדת במשקל. בהרבה מקרים עושים הכל נכון לכאורה. אוכלים בריא, עושים כושר, ישנים מספיק שעות בלילה, חיים אורח חיים רגוע רק שיש גורם שלא תמיד לוקחים אותו בחשבון. האמת היא שלא ממש מדברים עליו, אבל הוא קיים והוא משפיע. הדבר הזה הוא משהו שכולנו חשופים אליו על בסיס יומי. אני מדברת על רעלים ותיכף תבינו איך זה קשור.
בכל תא שומן בגוף שלנו קיימים רעלים שמגיעים מהאוויר, מהאוכל, מתכשירי קוסמטיקה שמורחים על העור וכיום קשה מאוד להימנע מהם.
אנחנו חיים בסביבה יחסית מזוהמת ורעילה.

 

רעלים ותאי שומן

הרעלים האלה מתאכסנים בתאי שומן. זאת הדרך של הגוף להגן על עצמו.
בעזרת שכבות השומן הוא יוצר מעין הגנה. זאת הדרך של הגוף לדלל את עצמו מריכוז הרעלים שנצבר בו כל יום.
כאשר מתחילים תהליך של הרזיה, תאי השומן מתכווצים ובאותו זמן מתחילים לשחרר רעלים לתוך זרם הדם. מזרם הדם הם מגיעים לכל מיני מקומות בגוף ויוצרים השפעות לא טובות.

 

רעלים מסוג POP's

סוג מסויים של רעלים אלה רעלים מסוג POP's (או בעברית: מזהמים אורגניים עמידים). הם  מגיעים בין היתר לבלוטת תריס שלנו ועלולים לשבש את הפעילות שלה. במקרים קשים אפילו לגרום להסרתה.
בלוטת התריס אחראית על המון תהליכים חשובים בגוף. אחד התפקידים העיקריים הוא תהליך של חילוף החומרים. כאשר יש בעיה בבלוטה שגורמים לה לפעול בחסר, חווים המון דברים לא נעימים. זה יכול לקבל ביטוי של: עייפות, נשירת שיער, עור יבש, קושי לרדת במשקל ואפילו דיכאון.
הרעלים מסוג POP's מגיעים אלינו בעיקר דרך המזון. הם נמצאים במזון עשיר בשומן של בעלי חיים (כמו בשר, דגים, חלב, ביצים). בנוסף הם יכולים להרגיע בכמות קטנה יותר דרך זיהום סביבתי באוויר, במים ובקרקע (חומרים הדברה).

 

איך להימנע מזה

הסיבה לכך שמקבלים ריכוז גדול יותר של הרעלים האלה דרך השומן של בעלי החיים ולא דרך מזונות מהצומח, כמו: דגנים, ירקות ופירות שחשופים לחומרי הדברה, היא בגלל שבעלי החיים אוכלים את המזונות הצמחיים האלו והגוף שלהם לא פולט את כל הרעלים שנכנסו, אלא מרכז אותם ברקמות השומן. כאשר אוכלים את השומן שלהם, אוכלים בעצם ריכוז של הרעלים.
אם אתם מתעקשים לאכול מזונות מהחי, תקפידו שיהיו עם מעט שומן. תשתדלו שיהיו כמה שיותר אורגניים, למרות שגם האורגניים חשופים לזיהום.
מומלץ לאכול הרבה סיבים, שמגיעים מדגנים מלאים, ירקות ופירות והם עוזרים לנקות את הגוף מרעלים.
בנוסף ספורט, תה ירוק, ג'ינג'ר, מגוון של ויטמינים ומינרלים, פרוביוטיקה ואנטי אוקסידנטים מועילים מאוד. אנטי אוקסידנט מומלץ במיוחד הוא הכלורופיל. הכלורופיל הוא הפיגמנט הירוק הנמצא בעלים ירוקים ואצת ספירולינה והוא יעזור לגוף שלכם לפעול באופן מיטבי ולפנות רעלים.
תזכרו שבלי שאתם תפחיתו את מקורות החשיפה שלכם לרעלים האלה, לא באמת תוכלו להוריד את הכמות של הרעלים בגופכם.
דבר נוסף שניתן לעשות הוא ניקוי רעלים, אך זה משהו שלא מומלץ לבצע לבד אלא רק בפיקוח אנשי מקצוע.
מוזמנים להיכנס לעמוד המתכונים ולנסות מגוון גדול של מתכונים בריאים וטעימים.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

אחת השאלות שמטרידות לא מעט אנשים היא "האם קפה באמת טוב לנו?"יש לא מעט אנשי מקצוע שמאוד נרתעים מזה, ויש כאלה שטוענים שזה מאוד בריא…
דילוג לתוכן