הורדה במשקל בלי המשקל

הורדה במשקל בלי המשקל

את מתחילה תהליך הרזיה, נרגשת ושמחה ורואה כבר את עצמך לאחר השגת המטרה, אבל המציאות קצת שונה ואת מוצאת את עצמך מתוסכלת אחרי כמה ימים כי המשקל נתקע  או שאפילו גילית להפתעתך שעלית במשקל למרות שפעלת בדיוק לפי החוקים…
היום אספר לך על חלק מהמצבים המביאים ליאוש בתהליך ההרזיה ואיך לא להיכנס אליהם מראש.

איך להתחיל לרזות ולהפסיק להיכשל שוב ושוב

למה המשקל לא משקף את המציאות?

את יכולה לעשות הכל ממש "לפי הספר", לאכול בריא, להתאמן, לנוח כמו שצריך ולחיות אורח חיים רגוע ונכון, אך המשקל משום מה מסרב להשתנות ואפילו מתחיל לעלות.
למה זה קורה?
המשקל מורכב מהמון גורמים שונים, אך הכי חשובים וקריטיים אלה: מסת שלד והשריר, השומן וכמות הנוזלים. את חייבת להבין שהמשקל שלך מושפע מכל הפרמטרים.
עליה במשקל לא מצבעיה על זה שכמות השומן שלך בגוף עלתה בהכרח, יתכן מאוד שאם את עושה פעילות גופנית, מסת השריר שלך עלתה ובגלל זה המשקל נראה פתאום גבוה יותר או "תקוע" לכאורה.
יתכן גם שבזמן שנשקלת היו יותר נוזלים בגוף או שזה הזמן הזה בחודש (לפני המחזור) שלחלקנו יש נטייה לצבור קצת יותר נוזלים (ובהמון מקרים זה נותן לך תחושה ששמנו).
הדבר החשוב באמת כאשר את עושה תהליך של הרזיה זה אחוז השומן. השומן זה הדבר אותו את מעוניינת באמת להוריד וכדי לשמור על גוף בריא וחטוב, חשוב לתמוך בבנייה של מסת שריר (ע"י ספורט).
ההמלצה שלי היא להסתמך יותר על ההיקפים שלך או על המידה בבגדים (חשוב לשים לב שחברות שונות המידות שלהן קצת שונות, אז פשוט שימי לב אם בגד שכרגע את לובשת ויושב עליך טוב נעשה גדול עד לרמה שאת צריכה מידה קטנה יותר).

 

להציב לעצמך מטרות שיביאו אותך לחגוג ולא יהרסו את המוטיבציה שלך

כאשר את קובעת יעד, תקבעי אותך כך שתוכלי לחגוג המון.
מה הכוונה?
תציבי לעצמך מטרה גדולה, עם כמה יעדים קטנים.
לדוגמא: אם כרגע את מידה 44 והמטרה שלך היא מידה 38, היעד שלך הוא להגיע למידה 42. ברגע שאת מגיעה למידה 42, את חוגגת את ההצלחה הזאת.
איך לחגוג? לא בהכרח עם אוכל לא בריא, אלא תעשי משהו בשבילך עצמך.
הרבה זמן רצית לפרגן לעצמך יום ספא? זה בדיוק הזמן!
רצית לקנות לעצמך כבר כמה זמן כמה בגדים חדשים אבל ביאס אותך להיכנס לחנות בגדים? כרגע אחרי שירדת מידה החוויה תרגיש לך אחרת!
חשוב שכאשר את חוגגת תעשי חגיגה שתעצים אותך ותדרבן אותך להמשיך את המסע הנפלא.
כמובן שהיעד הבא יהיה למידה 40 ולבסוף 38 והגעת המטרה שהצבת לעצמך!

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

יש בנו עוד כמה רבדים מלבד הרובד הפיזי, כל הרבדים קשורים אחד לשני וביחסי גומלין אחד עם השני. אני נוהגת לכנות את הרבדים בשם "אלמנטים".
לפני קצת יותר מחודש היה יום היסטרי, הפלאפון לא הפסיק לצלצל. אף אחד לא לחוץ עד כדי כך לדבר איתי אף פעם. הבשורה הקשה הגיעה
לכולם יש שאיפות ומטרות שהם רוצים להשיג. מטרות כמו למצוא עבודה חדשה, לצאת מזוגיות לא טובה או אולי למצוא זוגיות טובה. מטרות בריאותיות כמו להתחיל…
דילוג לתוכן