למה את לא מצליחה לרזות?

למה את לא מצליחה לרזות?

כמה פעמים הבטחת לעצמך שהשנה הזאת דברים יהיה אחרת? שאחרי שיגמרו החגים תתחילי דיאטה? או שממחר את מפסיקה סופית לאכול ג'אנק פוד?

ניסית, באמת שניסית. נתת את כל כולך, לא פעם ולא פעמיים. הוצאת כספים, התאמנת בחדרי כושר, רצת מקבוצת הרזיה אחת לשניה והתנסת בכל כך הרבה סוגים של דיאטות.
בסופו של דבר וויתרת, הרמת ידיים, חזרת לעוגת שוקולד שחיכתה שתיישרי אותה.

 

הזמן לעצור לרגע

עצרת פעם לשאול את עצמך מה באמת את רוצה כשאת מציבה לעצמך מטרה מסויימת? מה יושב מאחורי ההחלטה הזאת? האם להיות בריאה יותר? להראות יותר טוב? לקבל את עצמך יותר? לקבל אישור מהסביבה שאת בסדר?
בדרך כלל הסיבה שאנחנו רוצות להשיג יותר עבור עצמנו היא כי אנחנו כבני אדם רוצים לדעת שיש לנו את האופציה להיות יותר ולהשיג יותר בחיינו אם נרצה בזה. אך כפי ששמתן לב, יש כאן בעיה. מצד אחד אנחנו רוצות להשיג עבור עצמנו את המצב הכי טוב, אך מצד שני, זה לא מתקיים הלכה למעשה.

 

שאלת המיליון דולר

איפה הבעיה?
כמובן שאנחנו מורכבים הרבה יותר מתשובה אחת שתביא את הגאולה, אך הבעיה מתחילה כשאנחנו מגדירים את המטרה שאנחנו רוצים כתוצאה הסופית. כלומר, את רוצה להוריד 15 קילו, שזאת המטרה שלך (הורדה של 15 קילו) וזאת התוצאה (לשקול 15 קילו פחות) ואני שוב שואלת אותך "למה", למה את רוצה לרדת 15 קילו?
ברגע הזה יש רגע של קסם, כי שמים לרגע בצד את המטרה הטכנית ומפנים לרגש מקום.
אחת המטופלות שלי שסובלת ממשקל עודף שלא הצליחה להוריד בחזרה לאחר הריון, סיפרה לי שהיא רוצה להוריד 8 קילו בגלל שהיא מרגישה שהגוף הזה שהיא חייה בו, לא באמת הגוף שלה. היא מתקשה כבר לזהות את עצמה והיא ממש רוצה לחזור ולהרגיש ולהראות כמו עצמה.
התשובה הזאתי בדיוק, היא המטרה האמתית! לחזור להיות שוב עצמה כמו שתמיד הכירה את עצמה.

 

הגדרה מחדש של המטרה אמתית

לאחר שהבנת את הסיבה הרגשית והאמתית שבגללה את רוצה לשנות משהו בחייך, הסיכויים שלך להצלחה עולים.

תפעלי עכשיו!
1. תחליטי על כמה צעדי פעולה קטנים וחיוביים שיגרמו לך לצעוד לכיוון המטרה שלך.
למשל במקרה של המטופלת שלי, בחרנו להוסיף לתזונה שלה כמה סוגים של מזונות שיגרמו לה להרגיש ולהראות טוב יותר. כאלה שיתמכו בתהליך של ההורדה במשקל ויספקו לה כל מה שהגוף שלה צריך.
2. תזהי איזה דפוסים/ התנהגויות עלולים להכשיל אותך.
במקרה של המטופלת, זיהינו שיש לה נטייה לאכול המון לחמים וקינוחים בצורה שכמעט לא נשלטת, לכן במקרה שלה שמנו דגש כחלק מהתהליך לתת לה פתרון שיפחית משמעותית את המצב הזה עד למצב ששלטה לגמרי בנטייה הזאת.
ברגע שמזהים את הבעיה, קל יותר להשיג את המטרה!
3. תפעלו ממקום אוהב ולא ממקום קשוח וביקורתי.
ברגע שאת מחליטה החלטות קשות עבור עצמך ומרגישה שאת מחסירה מעצמך ואוסרת על עצמך, את עושה מצב שהוא הפוך, את פועלת מאנרגיה שהיא שלילית כאשר המטרות שלנו נועדו בסופו של דבר לעשות לעצמנו ולסביבה שלנו טוב.
פעולה המגיעה ממקום אוהב כלפי עצמך שיש בו אנרגיה טובה, תהיה הרבה יותר קלה ליישום עבורך.
למשל, את תגידי לעצמך "איזה חזירה אני! מעכשיו אני לא נוגעת יותר בשוקולד!", אלא "בא לי לאכול שוקולד טעים שיוסיף לי בריאות!"
בשלב הזה את בטח חושבת שהשתגעתי? פעם הייתי חושבת אותו דבר! אבל לימודי הנטורופתיה (שמי שלא יודע, אלה 4 שנים של לימודים אינטנסיביים מאוד וברובם על תזונה) נחשפתי לכל כך הרבה אפשרויות וככל שהעמקתי, גם מעבר ללימודים עצמם, גיליתי שניתן להכין כל כך הרבה קינוחים טעימים שלא רק תתענגי עליהם, את גם תוסיפי לבריאות שלך.
איך?
בתור התחלה את מוזמנת להסתכל על המתכונים המופיעים אצלי באתר, יש שם רובריקה של קינוחים ומדובר בקינוחים שהם בריאים.
דבר נוסף שאת יכולה לעשות זה לרכוש ספרים המבוססים על קינוחי RAW FOOD שלא מכילים סוכר, אלא מתבססים על פירות/ תמרים/ סטיביה/ קסיליטול.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

עדיין לא קיבלתם את השיעור "בריאות בכמה צעדים פשוטים"?

יכול לעניין אותך גם…

לכולם יש שאיפות ומטרות שהם רוצים להשיג. מטרות כמו למצוא עבודה חדשה, לצאת מזוגיות לא טובה או אולי למצוא זוגיות טובה. מטרות בריאותיות כמו להתחיל…
שאלון נטייה למופנמות/ מוחצנות על מנת לבדוק אם יש לך נטייה יותר למופנמות או מוחצנות, יש לענות על כל סעיף בכן או לא. ככל שהתשובה…
איזה מוצרי טיפוח נמצאים ברוטינה הקבועה שלכם? אני ממליצה לכם להכיר אותם קצת מקרוב ולבדוק את רשימת הרכיבים. כמה טיפים לטיפוח הרבה יותר בריא!
זה הסיפור האישי שלי ואני מספרת אותו כדי לעורר יותר מודעות. חיים ללא פירות וירקות. שמעתם על אנשים שחיים ככה?
דילוג לתוכן